Wyjazdowa przegrana rezerw

PGE GKS II Bełchatów przegrał środowy mecz KEEZA Klasy Okręgowej ze Startem Lgota Wielka 2:3 (1:0). Bełchatowianie dwukrotnie obejmowali prowadzenie w tym spotkaniu, przy czym bramkę decydującą o końcowym wyniku stracili w 90. minucie.

Porażka ze Startem zakończyła serię ośmiu kolejnych zwycięstw zespołu rezerw GKS Bełchatów. „Brunatni” po raz pierwszy cieszyli się z gola w 19. minucie, kiedy to Hubert Jakubiec pokonał golkipera gospodarzy po podaniu Szymona Łapińskiego. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie. W drugiej odsłonie Start wyrównał, po czym trafienie Mateusza Kempskiego w 76. minucie ponownie dało nadzieję na końcowy sukces. Jednak w ostatnim kwadransie meczu to piłkarze z Lgoty Wielkiej dwukrotnie pokonali Oskara Tkaczyńskiego i sprawili niespodziankę.

Po tym rozstrzygnięciu PGE GKS II przesunął się na czwarte miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów (39) co Pilica Przedbórz. I to właśnie z tą drużyną giekaesiacy zmierzą się już w najbliższą niedzielę na boisku treningowym nr 2 MCS o godz. 11:00. W rundzie jesiennej górą byli piłkarze z Przedborza wygrywając 3:1.

Start Lgota Wielka – PGE GKS II Bełchatów 3:2 (0:1)
Bramki dla GKS: 19. Hubert Jakubiec (as. Łapiński), 76. Mateusz Kempski (as. Staszak)

Żółta kartka: Miarka Jakub

PGE GKS II: Tkaczyński Oskar – Mizera Kamil, Kunka Kajetan, Trzeboński Jarosław, Staszak Jakub, Przywara Oskar, Góralczyk Jeremiasz, Jakubiec Hubert (61. Kołodziejczyk Bartosz), Łapiński Szymon, Miarka Jakub, Kempski Mateusz

Na ławce pozostali: Wolankiewicz Mateusz, Ochocki Sebastian, Wenus Stanisław, Kaflowski Mateusz, Jaszczak Jan, Ossowski Olaf

Trenerzy: Adrian Teodorczyk i Zygmunt Łuszcz
Kierownik: Marek Cieślak