Długo wyczekiwane zwycięstwo

Po 170 dniach oczekiwania drużyna GKS Bełchatów w końcu wywalczyła komplet punktów wygrywając na bardzo trudnym terenie z Resovią Rzeszów 3:1 (2:1)!

Już w 6. minucie Radosław Adamski z Resovii wszedł w błotniste pole karne i strzelił obok Daniela Niźnika. Na szczęście już po chwili Waldemar Gancarczyk zacentrował z rzutu wolnego wprost na głowę Mateusza Bartkowa a ten wpakował piłkę do siatki gospodarzy. W  13. minucie Daniel Niźnik obroni silny strzał z rzutu wolnego. W kolejne akcji meczu Mikołaj Grzelak uderzył płasko po ziemi, po czym bramkarz Resovii „wypluł” piłkę przed siebie a do niej dopadł Dawid Flaszka i wbił do siatki wyprowadzając „Brunatnych” na prowadzenie. W końcu to GKS odrobił straty! W 30. minucie spotkania dwukrotnie niebezpiecznie zrobiło się w naszym polu karnym, ale skończyło bez konsekwencji. Cztery minuty później jeden z rzeszowian trafił piłką z metra wprost w Niźnika! Na trzy minuty przed końcem połowy nasz obrońca wybił piłkę z pustej bramki.

Po zmianie stron, już w 48. minucie Niźnik świetnie obronił „petardę” z lewej strony pola karnego. Siedem minut później po kontrze GKS Filip Laskowski strzela tuż obok lewego słupka! Po 12o sekundach powinno być 3:1 dla bełchatowian. Flaszka po świetnym podaniu z głębi pola uderza po "dalszym" słupku, ale piłka na błocie nieco zmieniła kierunek i prawie musnęła słupek „Sovii”! W 66. minucie warty odnotowania strzał z ostrego kąta oddał Maciej Mas. Kolejny fragment to duży napór Resovii, która często gościła w okolicach naszego pola karnego, ale cały zespół dzielnie walczył, by nie stracić tego prowadzenia. W 76. minucie Flaszka zacentrował z prawej strony na Masa, ale naszego napastnika ubiegł obrońca gospodarzy Oliver Podhorin strzelając gola samobójczego. Ten gol wprawdzie nie zdemotywował miejscowych, którzy do końca walczyli o kontaktowego gola, ale wynik już się nie zmienił i nasza drużyna mogła się cieszyć z pierwszego zwycięstwa od 13 listopada.

W najbliższą sobotę o godz. 12:40 GKS Bełchatów zmierzy się z finalistą tegorocznej edycji Fortuna Pucharu Polski, Arką Gdynia.

Resovia Rzeszów - GKS Bełchatów 1:3
Radosław Adamski 6. - Mateusz Bartków 7., Dawid Flaszka 14., Oliver Podhorin 77. (s)

Resovia: 1. Karol Dybowski - 25. Bartosz Jaroch, 50. Jakub Persak, 20. Oliver Podhorin, 24. Kamil Słaby (59, 9. Karol Twardowski) - 4. Rafał Mikulec (46, 7. Kamil Radulj), 16. Josip Šoljić, 13. Michał Kuczałek (46, 59. Przemysław Zdybowicz), 10. Maksymilian Hebel (46, 56. Cezary Demianiuk), 17. Radosław Adamski - 12. Jakub Wróbel (80, 21. Sebastian Usarz).

GKS Bełchatów: 1. Daniel Niźnik - 70. Marcin Sierczyński, 91. Mateusz Bartków, 33. Sebastian Zalepa, 2. Mateusz Szymorek - 14. Filip Laskowski (78, 20. Maciej Koziara), 5. Michał Pawlik, 19. Waldemar Gancarczyk, 10. Dawid Flaszka (78, 17. Marcin Ryszka), 16. Mikołaj Grzelak (64, 38. Bartosz Żurek) - 94. Valērijs Šabala (64, 11. Maciej Mas).

żółte kartki: Wróbel, Podhorin - Gancarczyk, Bartków, Szymorek, Pawlik.

sędziował: Wojciech Myć (Lublin).