Sparingowa przegrana z Sokołem

W rozegranym na boisku nr 3 Miejskiego Centrum Sportu meczu sparingowym GKS Bełchatów uległ trzecioligowemu Sokołowi Aleksandrów Łódzki 0:4 (0:2). W zespole "Brunatnych" wystąpili zawodnicy, którzy nie zagrali w ogóle w Legnicy lub w krótszym wymiarze czasowym oraz trzej testowani, w tym Nikita Motspan.

Już w 7. minucie napór bełchatowian mógł przynieść gola, ale Dawid Flaszka trafił piłką w poprzeczkę. Osiemnaście minut później Maciej Koziara kropnął z dystansu tuż nad bramką Sokoła. W 33. minucie to jednak goście objęli prowadzenie, kiedy po centrze z lewej strony nie do obrony uderzył Dawid Przezak. 120 sekund później niezdecydowanie w naszej defensywie wykorzystał Kacper Dziuba, który płaskim strzałem w polu karnym pokonał Leonida Otczenaszenkę. W 38. minucie "Brunatni" oddali aż trzy uderzenia w światło bramki, ale ani Jakub Staszak, ani Szymon Łapiński, ani Flaszka nie pokonali bramkarza gości. W tym ostatnim przypadku obrońca wybił futbolówkę z linii bramkowej.

W drugiej połowie w naszym zespole doszło do sześciu zmian, nie poprawiła się jednak gra. Poważniejsze zagrożenie przyszło ze strony Kacpra Sionkowskiego, który w 63. minucie uderzył z pola karnego obok słupka Sokoła. W samej końcówce trzecioligowcy wykorzystali błędy w naszej defensywie aplikując dwa gole z pola karnego.

GKS Bełchatów - Sokół Aleksandrów Łódzki 0:4
Dawid Przezak 33., Kacper Dziuba 35, Oskar Pióro 88., Rafał Nowak 90.

Skład GKS: Leonid Otczenaszenko (46. Kewin Komar) - Mikołaj Grzelak (46. Kamil Mizera), Mateusz Bartków, Kajetan Kunka, Jakub Staszak - Maciej Koziara, Dawid Flaszka (46. Filip Laskowski), Szymon Łapiński (46. Nikita Motspan), Bartosz Żurek - zawodnik testowany (60. Kacper Sionkowski), zawodnik testowany (46. Maciej Mas)