Menu
Logo
Fortuna
Pge

Nadal wysoko w Pro Junior System

Nadal wysoko w Pro Junior System

Rozgrywki Fortuna 1 Ligi to poza walką o ligowe punkty jednocześnie szansa na promocję młodych zawodników i zdobycie z tego tytułu profitów. GKS Bełchatów po raz piąty uczestniczy w prowadzonym przez PZPN programie Pro Junior System promującym udział jak największej liczby młodzieżowców i ponownie plasuje się w czołówce.

Nasza drużyna po osiemnastu kolejkach zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji PJS. Tak wysoką pozycję "trzymamy" od 12. serii spotkań a zawdzięczamy ją obecnie 3.366 punktom. Prowadzi Resovia Rzeszów (4.956) przed Sandecją Nowy Sącz (4.309) i Koroną Kielce (3.750). Mocno depcze nam już po piętach Puszcza Niepołomice z 3.232 punktami.

Przypomnijmy, że Fortuna 1 Lidze mamy obowiązek wystawiania co najmniej jednego młodzieżowca, ale trener Marcin Węglewski często decyduje się na grę większą ilością młodych zawodników a tych w szerokiej kadrze mamy dziesięciu.

Na punkty i miejsce GKS Bełchatów złożyły się minuty rozegrane przez pięciu zawodników, którzy spełnili wymagane kryteria ("zawodnik musi rozegrać co najmniej 270 minut oraz 5 meczów w rozgrywkach ligowych, aby spędzony przez niego czas na boisku został uwzględniony w punktacji końcowej – te dwa warunki muszą zostać spełnione łącznie). To Przemysław Zdybowicz, Bartłomiej Eizenchart, Szymon Łapiński, Jakub Witek i Maciej Mas.
Pozostali giekaesiacy-młodzieżowcy, którzy wbiegli w obecnym sezonie na boiska Fortuna 1 Ligi to: Damian Warnecki, Jakub Bator, Bartłomiej Lisowski i Marcin Szeibe. Sześciu z nich nie doda nam już jednak swoich minut, bo reprezentują na wiosnę inne kluby. Najbliższy dorzucenia punktów do puli drużyny jest Kuba Bator (120 minut) a po nim Filip Laskowski (68).

Pro Junior System został stworzony przez Polski Związek Piłki Nożnej przy współpracy z firmą Deloitte. Celem Programu jest promowanie i wspieranie jakości szkolenia w klubach. Trzy razy Pro: Profesjonalizm, Promocja, Produktywność.

W sezonie 2016/17 PGE GKS Bełchatów zdobywając 11.291 punktów zajął premiowane 4. miejsce. Rok później "Brunatni" zajęli 11. pozycję z 8.246 punktami. Sezon 2018/19 to najwyższe, bo 2. miejsce (premia) i aż 14.275 punktów. Ostatni rok, już z tylko jednym "obowiązkowym" młodzieżowcem zakończyliśmy na 9. miejscu z 4.529 "oczkami".

TUTAJ KUPISZ KARTĘ WSPARCIA W RAMACH AKCJI #DUMAGÓRNICZEGOMIASTA - KLIKNIJ!

 

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Zagłębie Sosnowiec
Zagłębie
Sosnowiec
2021-04-17
17:00
W
Sandecja Nowy Sącz
Sandecja
Nowy
Sącz
2021-04-23
16:00
D
Widzew Łódź
Widzew
Łódź
2021-04-27
17:40
D

Fotogalerie

fortuna

 

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

PRZYJACIELE GKS BEŁCHATÓW


SPONSORZY I REKLAMODAWCY

Pge

Prefabrykacja rozdzielnic elektrycznych

PARTNERZY

    

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1771071