Fortuna

Minimalna przegrana na starcie

W pierwszym meczu rundy rewanżowej Fortuna 1 Ligi drużyna GKS Bełchatów uległa na stadionie przy ul. Sportowej 3 Górnikowi Łęczna 1:2 (0:1). Dwa podobne gole dla faworyzowanych gości zdobył głową Paweł Wojciechowski.

W spotkaniu przeciwko Górnikowi w wyjściowej jedenastce zadebiutowało trzech zawodników, w tym dwóch środkowych obrońców. I właśnie jeden z nich, Mateusz Bartków już w 5. minucie oddał celny strzał z pola karnego, ale w obrońcę gości. W kolejnej akcji faul w polu karnym rekamował Patryk Winsztal, ale gwidek sędziego milczał. W 22. minucie Paweł Wojciechowski znalazł się w świetnej sytuacji tylko przed Danielem Niźnikiem i spokojnie głową umieścił piłkę w naszej bramce. W 35. minucie Sebastian Zalepa po rzucie rożnym uderzył głową z 8. metra wprost w golkipera.

Druga połowa zaczęła się świetnie dla bełchatowian. Po dośrodkowaniu Damiana Hilbrychta piłkę głową strącił Bartków po czym Maciej Gostomski sparował ją na poprzeczkę. Futbolówka trafiła po chwili pod nogi Jakuba Batora a młodzieżowiec strzelił swojego pierwszego gola dla "Brunatnych". W 64. minucie Hilbrycht uderzył z dystansu a piłka po rykoszecie omało nie oszukała bramkarza Górnika. Niestety niedługo później po centrze Leândro Wojciechowski ponownie pokonał strzałem głową Niźnika. To była niemal podobna akcja jak przy pierwszym golu. Cztery minut później Łukasz Wroński po indywidaulanej akcji strzelił obok lewego słupka. W jednej z ostatnich akcji Niźnik popisał się refleksem broniąc strzał jedneg z łęcznian.