Sparingowy remis w Toruniu

W rozegranym w Toruniu na boisku ze sztuczną nawierzchnią meczu kontrolnym, drużyna GKS Bełchatów zremisowała z Sokołem Ostróda 1:1 (1:1). Sparing pod balonem rozegrany został w systemie 2 x 60 minut.

Jako pierwsi bramkę zdobyli bełchatowianie, kiedy Maciej Mas zagrał piłkę z głębi pola a bramkarza Sokoła wyprzedził Jakub Bator wbijając futbolówkę do siatki rywali. Do wyrównania tuż przed końcem pierwszej połowy doprowadził Krzysztof Wicki, który wykorzystał błąd giekaesiaków przy wyprowadzeniu piłki. Z poważniejszych sytuacji należy wymienić strzał Patryka Winsztala z dziesiątego metra, ale niestety wprost w bramkarza oraz poprzeczkę po próbie jednego z zawodników drugoligowca.

Po tym ósmym i ostatnim już teście kadra "Brunatnych" będzie miała wolny weekend a od poniedziałku rozpocznie się mikrocykl przed pierwszym ligowym meczem rundy wiosennej z Górnikiem Łęczna (sobota 27 lutego, godz. 16:00).

Sokół Ostróda - GKS Bełchatów 1:1
Krzysztof Wicki 59. - Jakub Bator 7.

Składy GKS Bełchatów:

I połowa: Leonid Otczenaszenko (41. Daniel Niźnik) - Marcin Sierczyński, Mateusz Bartków, Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek - Jakub Bator, Michał Pawlik, Waldemar Gancarczyk, Łukasz Wroński, Nikita Mospan (test) - Maciej Mas

II połowa: Daniel Niźnik (81. Kewin Komar) - Mikołaj Grzelak, Sebastian Zalepa, Mariusz Magiera, Jakub Staszak - Filip Laskowski, Maciej Koziara, Dawid Flaszka, Bartosz Żurek, Szymon Łapiński - Patryk Winsztal