Menu
Logo
Fortuna
 

Ponad 14 mln dla marki Bełchatów

Ponad 14 mln dla marki Bełchatów

Jednym z wielu przywilejów związanych z grą w Fortuna 1 lidze jest otrzymanie przez każdy z klubów dedykowanego raportu z badania efektywności sponsoringu sportowego. W odróżnieniu od comiesięcznych czy półrocznych raportów, powstaje on dla jednej wybranej marki za cały rok kalendarzowy.

Za rok 2020 GKS "Bełchatów" S.A. do takiej dodatkowej analizy wybrał Miasto Bełchatów jako podmiot silnie związany z występami pierwszej drużyny "Brunatnych" w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi.

Z opracowanego przez Pentagon Research raportu zawierającego analizę za okres od stycznia do grudnia 2020 roku wynika, iż łączna wartość ekspozycji marki "Bełchatów" (tj. Bełchatów, GKS Bełchatów, GKS Bełchatów herb, Bełchatów - Tylko dobre re-akcje) wyniosła 14 mln 240 tys. 241 zł. Została ona została oszacowana na podstawie łącznej liczby ekspozycji marki w ilości 61 tys. 945.

Widownia skumulowana dotycząca ekspozycji związanej z marką Bełchatów w telewizji to ponad 28 mln widzów.

Jeśli chodzi o rodzaj mediów, to łączna wartość ekspozycji marki Bełchatów był najwyższa w Internecie, potem prasie, następnie telewizji i social mediach, gdzie prym wiódł Facebook.

Przypomnijmy, że wartość ekspozycji jest rozumiana jako kwota konieczna do przeprowadzenia płatnej kampanii reklamowej o podobnym zasięgu, jaki osiągnięto dzięki ekspozycjom redakcyjnym.

Dodajmy, że GKS w 2019 r. wypracował dla Bełchatowa wartość mediową ekspozycji wartą blisko 10 mln zł, co było piątym wynikiem w rankingu miast i regionów promowanych przez kluby 1 Ligi, np. przed Opolem, Olsztynem, Radomiem czy Sosnowcem. Wynik za 2020 rok poznamy jesienią w tradycyjnym raporcie Deloitte.

Pentagon Research, który przygotowuje raporty m.in. dla klubów Fortuna 1 Ligi, jest specjalistyczną firmą badającą efektywność sponsoringu sportu i wydarzeń kulturalnych oraz świadczącą usługi doradcze w dziedzinie sponsoringu i product placementu. Wykorzystując badania efektywności przekazu w mediach, badania jakościowe oraz ilościowe opracowywane są optymalne procedury podejmowania decyzji związanych ze sponsoringiem.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Bruk-Bet
Termalica
Nieciecza
2021-03-12
17:40
D
GKS Tychy
GKS
Tychy
2021-03-20
17:00
W
Odra Opole
Odra
Opole
2021-03-27
16:00
D

Fotogalerie

fortuna

 

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

PRZYJACIELE GKS BEŁCHATÓW


SPONSORZY I REKLAMODAWCY

Prefabrykacja rozdzielnic elektrycznych

PARTNERZY

    

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1725229