Sparingowa wygrana w Radomiu

W rozegranym w Radomiu meczu kontrolnym drużyna GKS Bełchatów wygrała z miejscowym Radomiakiem 1:0 (1:0). Jedynego gola dla "Brunatnych" strzelił w 14. minucie Szymon Łapiński po asyście Damiana Hilbrychta.

W sparingu na obiekcie MOSiR przy ul. Rapackiego trener Marcin Węglewski obejrzał w akcji niemal dwie różne "jedenastki" (tylko Mateusz Bartków zagrał pełne 90 minut). W naszym zespole, zgodnie z zapowiedzią zagrali m.in. obserwowani Łukasz Broź i Nikita Mospan. Młody Mołdawianin, który wystąpił w drugiej połowie, miał dobrą sytuację do strzelenia bramki, ale podobnie jak Jakub Bator nie wykorzystał jej. Rywale także potrafili zagrozić naszej bramce, Radomiak strzelił nawet gola, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Przez dwie minuty bełchatowianie grali w tym spotkaniu w dziesięciu po czerwonej kartce dla Mateusza Bartkowa. Ostatecznie dzięki dobrej organizacji w defensywie giekaesiacy zakończyli spotkanie bez straty gola i co jeszcze ważniejsze - bez kontuzji.

Za tydzień giekaesiacy rozegrają ostatni test tej zimy, w którym rywalem będzie Sokół Ostróda.

Radomiak Radom - GKS Bełchatów 0:1