Menu
Logo
Fortuna
 

Zimowe przygotowania rozpoczęte!

Zimowe przygotowania rozpoczęte!

Trzydziestu zawodników wzięło udział w pierwszym w 2021 roku treningu GKS Bełchatów. W kadrze „Brunatnych” doszło do kilku przetasowań personalnych, ponieważ w porównaniu z końcówką rundy jesiennej zabrakło siedmiu piłkarzy, natomiast zobaczyliśmy dziewięciu nowych.

W gronie tych, którzy nie grali dla GKS poprzedniej rundzie, obok sześciu testowanych, znaleźli się rekonwalescenci po ciężkich urazach, tj. Mikołaj Grzelak i Marcin Ryszka. W przypadku tego drugiego na razie zakończy się na testach fizycznych a następnie będzie pracował indywidualnie z fizjoterapeutą. Z pierwszą drużyną przygotowania rozpoczął napastnik naszych rezerw Kacper Sionkowski.

W gronie testowanych znaleźli się młodzi zawodnicy: Michał Bodys (Piast Gliwce/ Foto Higiena-Gać), Wiktor Gasztyk (Ruch Chorzów), Kajetan Kunka (Rozwój Katowice), Bartosz Bartkowiak (Lech Poznań/ Miedź Legnica), Filip Laskowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) oraz Karol Kuczek (Termalica Bruk-Bet Nieciecza/ Tarnovia Tarnów).

W treningu nie wzięli udziału Bartłomiej Lisowski (przebywa na testach w klubie II ligi), Bartłomiej Eizenchart (zgodnie z porozumieniem między klubami uczestniczy obecnie w treningach Górnika Zabrze) oraz Patryk Makuch (wypożyczenie skrócone przez Miedź Legnica).

Wcześniej ze Sportową pożegnali się Paweł Lenarcik (rozwiązany kontrakt za porozumieniem stron i umowa z Miedzią Legnica), Jakub Witek i Przemysław Zdybowicz (skrócone wypożyczenia przez Wisłę Płock i Wisłę Kraków) i Marcin Szeibe.

Zgodnie z planem trenera Marcina Węglewskiego w poniedziałek kadra „Brunatnych” została podzielona na dwie podgrupy. Pierwsza ekipa, składająca się z trzynastu zawodników defensywnych, wyszła o godz. 10 na boisko sztuczne Miejskiego Centrum Sportu, gdzie po rozgrzewce i przeprowadzeniu sześciominutowego testu MAS (Maximal Aerobic Speed) rozpoczęła właściwy trening.

Po zejściu z boiska grupa ta udała się do trybuny północnej, gdzie ćwiczyła w sali fitness. O godz. 11. na boisko sztuczne weszła druga grupa, tym razem siedemnastosobowa, po czym na godz. 12 przejdzie na matę. O godz. 16 na „sztuce” spotka się już pełna kadra bełchatowian.

Kadra podczas pierwszego treningu:

Bramkarze: Michał Bodys, Wiktor Gasztyk, Kewin Komar, Daniel Niźnik

Obrońcy: Mikołaj Grzelak, Kajetan Kunka, Mariusz Magiera, Seweryn Michalski, Arkadiusz Najemski, Kamil Mizera, Marcin Sierczyński, Piotr Skrobosiński, Mateusz Szymorek

Pomocnicy: Bartosz Bartkowiak, Jakub Bator, Dawid Błanik, Waldemar Gancarczyk, Damian Hilbrycht, Dawid Flaszka, Filip Laskowski, Szymon Łapiński, Konrad Matuszewski, Damian Michalak, Michał Pawlik, Marcin Ryszka, Łukasz Wroński

Napastnicy: Maciej Mas, Karol Kuczek, Kacper Sionkowski, Patryk Winsztal

Fot. Michał Antczak

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Górnik Łęczna
Górnik
Łęczna
2021-02-27
00:00
D
Miedź Legnica
Miedź
Legnica
2021-03-06
00:00
W

Fotogalerie

fortuna

 

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

PRZYJACIELE GKS BEŁCHATÓW


SPONSORZY I REKLAMODAWCY

Prefabrykacja rozdzielnic elektrycznych

PARTNERZY

    

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1648430