Menu
Logo
Fortuna
 

Informacje z klubu

Informacje z klubu

W poniedziałek 11 stycznia na inauguracyjnym treningu w 2021 roku spotka się pierwsza drużyna GKS Bełchatów. Do rundy wiosennej przygotowuje się także klub, który w ostatnim czasie przechodził poważne problemy. Mając na uwadze właściwą komunikację spółki z kibicami, przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące bieżącej sytuacji w GKS „Bełchatów” S.A.

Właściciel i zmienione w połowie grudniu ubiegłego roku władze Spółki GKS Bełchatów czynią starania, aby przywrócić stabilność klubu oraz jego wiarygodność wobec kibiców, zawodników i trenerów, jak również sponsorów, partnerów i wierzycieli. Po zapoznaniu się z sytuacją organizacyjno-finansową spółki, Rada Nadzorcza ogłosiła w poniedziałek 4 stycznia konkurs na Prezesa Zarządu GKS „Bełchatów” S.A.

Co najważniejsze - przystąpienie pierwszej drużyny do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi jest niezagrożone, a celem minimum jest utrzymanie się na tym poziomie rozgrywkowym i osiągnięcie kolejny raz dobrego wyniku w klasyfikacji Pro Junior System. Trener Marcin Węglewski, któremu przedstawiono plan wyprowadzenia klubu z impasu, pozostaje na swoim stanowisku. Opracowany został harmonogram przygotowań wraz z terminarzem meczów sparingowych, a pierwsze zajęcia odbędą się w poniedziałek 11 stycznia. Zabraknie w nich wprawdzie kilku zawodników, którzy powrócili z wypożyczeń do macierzystych klubów, ale sztab będzie sukcesywnie uzupełniał kadrę. Już podczas inauguracyjnego treningu zaprezentują się pierwsi kandydaci do gry w zespole „Brunatnych”, a kolejne zgłoszenia spływają na bieżąco.

Zgodnie ze złożoną w grudniu przez klub obietnicą rozpoczęła się spłata części zadłużenia wobec zawodników i sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny oraz trenerów grup młodzieżowych. Aktualna jest także kwestia stypendiów sportowych od Urzędu Miasta Bełchatowa i pozyskanie w drodze konkursu środków dla zawodników pierwszego zespołu.

Wraz z początkiem stycznia na dobre rozpoczęła działalność Fundacja Akademia GKS Bełchatów, dzięki której po raz pierwszy w historii szkolenia przy GKS Bełchatów w każdej grupie sekcji piłkarskiej pracować będzie po dwóch trenerów, co znacznie poprawi jakość pracy i jest standardem w innych tego typu podmiotach. Dzięki umowie podpisanej z PGE Polską Grupą Energetyczną oraz wsparciu Miasta Bełchatowa, finansowanie i funkcjonowanie Akademii jest zabezpieczone na najbliższe dwa lata. Pozwala to wierzyć, że w niedługim czasie wykonana praca przyniesie efekt w postaci wyszkolenia nowych zawodników na poziomie, który pozwoli na płynne włączenie do szerokiej kadry pierwszej drużyny GKS Bełchatów.

W celu poprawy sytuacji finansowej Spółki trwają zaawansowane rozmowy  z potencjalnymi sponsorami oraz inwestorami. GKS Bełchatów, jako klub bezpośredniego zaplecza PKO Ekstraklasy, jest pod względem sportowym i biznesowym interesującym partnerem dla poważnych podmiotów. Determinacja właściciela i władz spółki daje nadzieję, że już w lutym będzie można ogłosić pierwsze efekty rozmów.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Górnik Łęczna
Górnik
Łęczna
2021-02-27
00:00
D
Miedź Legnica
Miedź
Legnica
2021-03-06
00:00
W

Fotogalerie

fortuna

 

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

PRZYJACIELE GKS BEŁCHATÓW


SPONSORZY I REKLAMODAWCY

Prefabrykacja rozdzielnic elektrycznych

PARTNERZY

    

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1648473