Górnicze derby dla jastrzębian

Bardzo dobre widowisko stworzyli we wczesne sobotnie popołudnie zawodnicy GKS Jastrzębie i GKS Bełchatów. Górnicze derby przyniosły pięć goli, z czego trzy dla gospodarzy. Po raz kolejny zawiodła u bełchatowian skuteczność, bo sytuacji stworzyli sporo.

Zaczęło się najgorzej jak można. Już pierwszy wypad gospodarzy w okolice pola karnego zakończył się rzutem karnym po faulu Mariusza Magiery. Pewnym wykonawcą "jedenastki" w 2. minucie meczu okazał się Daniel Rumin. Bełchatowianie mogli odpowiedzieć, kiedy po strzale Dawida Błanika z rzutu wolnego piłka uderzyła w poprzeczkę! Nie zrażeni szybką stratą gola "Brunatni" presowali wysoko rywali próbując przenieść ciężar gry na ich połowę. W 16. minucie Patryk Makuch zagrał piłkę na głowę Macieja Masa, po strzale którego bramkarz z trudem wybił futbolówkę nad poprzeczkę. Niedługo później po zagraniu jednego z bełchatowian w polu karnym piłka trafiła w rękę jednego z jastrzębian, ale gwizdek milczał. 25. minuta to ponownie próba głową Masa po jednym z kilku dośrodkowań GKS Bełchatów. Przewaga podopiecznych trenera Marcina Węglewskiego została nagrodzona w 28. minucie, kiedy kapitan Magiera kapitanie przymierzył z rzutu wolnego! 33. minuta to pierwsza groźniejsza jastrzębian od dawna i spokojna obrona Pawła Lenarcika. Pięć minut później "Lenti" świetnie broni strzał z 11. metra! W odpowiedzi po wyrzucie Lenarcika szybka akcja kończy się świetnym zagraniem Masa do Waldemara Gancarczyka a doświadczony pomocnik kieruje futbolówkę do siatki gospodarzy! W 42. minucie Błanik z 9. metra uderza w środek bramki Jastrzębia, gdzie stał Mariusz Pawełek. Niestety w ostatniej akcji pierwszej części gry nikt nie powstrzymał akcji miejscowych na lewym skrzydle i centrę w pole karne wykorzystał Rumin, który głową skierował piłkę do siatki naszej drużyny.

Po zmianie stron tempo gry było podobne. W 54. minucie najpierw w polu karnym najpierw uderzył Łukasz Wroński a po chwili z bliska Błanik! To powinien być gol! Trwała presja bełchatowian w kolejnych minutach, widzieliśmy zablokowane strzały i rzuty rożne. W 58. minucie bramkarz Jastrzębia ponownie świetnie broni po uderzeniu Makuch z 5. metra! W kolejnych minutach nadal nikt nie odpuszcza i walka trwa na całego. Zaczynają się faule i kartki a mniej jest okazji podbramkowych. W 73. bardzo ładna solowa akcja Makucha, jeszcze lepszy strzał i Pawełek cudem wybija piłkę z prawego rogu! Skoro my nie mogliśmy trafić, zrobili to rywale... W 75. minucie, po centrze z rzutu wolnego, piłka przeszła przez nasze pole karne a na końcu dopadł do niej Mateusz Bondarenko, który wbił futbolówkę obok lewego słupka... W 83. minucie Marcin Sierczyński wybił piłkę zmierzającą nieuchronnie do naszej bramki. Do końca spotkania naszym nie zabrakło determinacji, trener robił zmiany, ale wynik już się nie zmienił.

W sobotę 12 grudnia o godz. 12:40 na własnym stadionie GKS Bełchatów podejmie Puszczę Niepołomice i tym spotkaniem 17. kolejki Fortuna 1 Ligi zakończy rundę jesienną. Transmisja w Polsat Sport.

GKS Jastrzębie - GKS Bełchatów 3:2
Daniel Rumin 2. (k), 45., Mateusz Bondarenko 74. - Mariusz Magiera 28., Waldemar Gancarczyk 39.

GKS Jastrzębie: 81. Mariusz Pawełek - 16. Dominik Kulawiak, 2. Mateusz Bondarenko, 29. Michał Rutkowski, 4. Szymon Zalewski - 8. Kamil Jadach (61, 28. Jakub Apolinarski), 6. Lukáš Bielák, 21. Marek Mróz, 20. Daniel Feruga (61, 30. Łukasz Zejdler), 10. Farid Ali - 99. Daniel Rumin (84, 97. Dominik Sokół).

GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 70. Marcin Sierczyński (87, 7. Szymon Łapiński), 4. Seweryn Michalski, 21. Mariusz Magiera, 2. Mateusz Szymorek - 30. Łukasz Wroński (61, 59. Przemysław Zdybowicz), 19. Waldemar Gancarczyk, 74. Jakub Witek (75, 5. Michał Pawlik), 71. Patryk Makuch, 23. Dawid Błanik (87, 10. Dawid Flaszka) - 11. Maciej Mas (75, 24. Bartłomiej Eizenchart).

żółte kartki: Kulawiak, Zalewski, Pawełek, Ali, Bielák - Witek, Sierczyński, Flaszka.

Sędzia główny: Mateusz Złotnicki (Lublin).