Menu
Logo
Fortuna
 

Awans w Pro Junior System

Awans w Pro Junior System

Spory skok w klasyfikacji Pro Junior System zaliczyła po ostatniej serii spotkań drużyna GKS Bełchatów, która po raz piąty uczestniczy w prowadzonym przez Polski Zwiazek Piłki Nożnej programie promującym udział jak największej liczby młodzieżowców. Po raz drugi w Fortuna 1 Lidze.

Na tym szczeblu rozgrywkowym mamy obowiązek wystawiania co najmniej jednego młodzieżowca, ale trener Marcin Węglewski często decyduje się na grę większą ilością młodych zawodników a tych w szerokiej kadrze mamy dwunastu.

Nasza drużyna po 12. kolejce wskoczyła aż na czwarte miejsce w klasyfikacji PJS. Tak wysoko jeszcze nie byliśmy a tę pozycję zajmujemy dzięki 2.176 punktom. Prowadzi Sandecja Nowy Sącz (2.535) przed naszym najbliższym rywalem, Koroną Kielce (2.365) i Resovią Rzeszów (2.300). Miejmy na uwadze jednak fakt, że kilka zespołów ma jeszcze zaległe spotkania do rozegrania.

Na punkty i miejsce GKS Bełchatów złożyły się minuty rozegrane póki co przez czterech zawodników, którzy spełnili wymagane kryteria ("zawodnik musi rozegrać co najmniej 270 minut oraz 5 meczów w rozgrywkach ligowych, aby spędzony przez niego czas na boisku został uwzględniony w punktacji końcowej – te dwa warunki muszą zostać spełnione łącznie). To Przemysław Zdybowicz, Bartłomiej Eizenchart, Szymon Łapiński i Jakub Witek. Najbliższy dodania kolejnych minut jest Maciej Mas (101 punktów). Pozostali giekaesiacy-młodzieżowcy, którzy wbiegli w obecnym sezonie na boiska Fortuna 1 Ligi to: Damian Warnecki, Jakub Bator, Bartłomiej Lisowski i Marcin Szeibe.

Pro Junior System został stworzony przez Polski Związek Piłki Nożnej przy współpracy z firmą Deloitte. Celem Programu jest promowanie i wspieranie jakości szkolenia w klubach. Trzy razy Pro: Profesjonalizm, Promocja, Produktywność.

W sezonie 2016/17 PGE GKS Bełchatów zdobywając 11.291 punktów zajął premiowane 4. miejsce. Rok później "Brunatni" zajęli 11. pozycję z 8.246 punktami. Sezon 2018/19 to najwyższe, bo 2. miejsce (premia) i aż 14.275 punktów. Ostatni rok, już z tylko jednym "obowiązkowym" młodzieżowcem  zakończyliśmy na 9. miejscu z 4.529 punktami.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

GKS 1962 Jastrzębie
GKS
1962
Jastrzębie
2020-12-05
12:30
W
Puszcza Niepołomice
Puszcza
Niepołomice
2020-12-12
12:40
D

Fotogalerie

fortuna

 

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

PRZYJACIELE GKS BEŁCHATÓW


SPONSORZY I REKLAMODAWCY

Prefabrykacja rozdzielnic elektrycznych

PARTNERZY

    

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1589141