Efektowne zwycięstwo na pożegnanie

W swoim ostatnim meczu w 1 lidze PGE GKS Bełchatów wysoko pokonał Drutex-Bytovię Bytów 5:1. Po dwa trafienia zaliczyli dziś Alen Ploj i Dawid Flaszka a debiutanckei trafienie zaliczył Albin Maciejewski.

Niedzielne zawody w Bełchatowie od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze. Już w drugiej minucie GKS objął prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Albin Maciejewski.

Jeszcze w pierwszej połowie zespół prowadzony od niedawna przez Krystiana Kieracha zadał rywalowi kolejny cios. W 42. minucie bramkę na 2:0 dla Bełchatowa zdobył Słoweniec Alen Ploj.

Po zmianie stron zespół GKS-u nie zamierzał zwalniać tempa, chcąc w efektowny sposób pożegnać się z rozgrywkami I ligi. W 51. minucie było już 3:0 po golu strzelonym przez 19-letniego Dawida Flaszkę. 13 minut później swoje drugie trafienie w tym spotkaniu zaliczył Ploj, dzięki czemu Bełchatów prowadził 4:0.

W 71. minucie padł jedyny tego popołudnia gol dla gości. Honor Drutex-Bytovii uratował rezerwowy Artur Formela.

Gospodarze nie zadowolili się jednak prowadzeniem 4:1. Na niespełna kwadrans przed końcem gry rezultat meczu na 5:1 ustalił Flaszka.

Efektowne zwycięstwo w ostatniej kolejce nie odmieniło jednak losu GKS-u. Bełchatowianie zakończyli sezon dopiero na 16. miejscu, co oznacza spadek z 1 ligi. Z kolei Drutex-Bytovia finiszowała na ósmej pozycji.

Debiuty w zespole "Brunatnych" zaliczyli dziś Krytian Pałczyński i Damian Michalski.

PGE GKS Bełchatów 5-1 Drutex-Bytovia Bytów
Albin Maciejewski 2., Alen Ploj 42., 64., Dawid Flaszka 51., 76. - Artur Formela 71.

PGE GKS: 1. Paweł Lenarcik - 8. Lukáš Kubáň, 42. Seweryn Michalski (83, 17. Damian Michalski), 5. Václav Cverna, 46. Mateusz Szymorek - 20. Patryk Rachwał, 4. Damian Szymański - 16. Aghvan Papikyan, 10. Dawid Flaszka (78, 59. Krystian Pałczyński), 30. Albin Maciejewski (63, 23. Cezary Demianiuk) - 9. Alen Ploj.

Bytovia: 87. Gerard Bieszczad - 3. Łukasz Wróbel, 5. Krzysztof Bąk (9, 26. Arkadiusz Czarnecki), 2. Marek Opałacz - 25. Adrian Chomiuk, 29. Jakub Serafin, 16. Robert Mandrysz (68, 9. Mariusz Kryszak), 28. Kamil Wacławczyk, 24. Omar Monterde (46, 15. Artur Formela) - 11. Janusz Surdykowski, 14. Mateusz Klichowicz.

żółta kartka: Szymorek.

sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).
widzów: 1.320