Menu
Logo
Fortuna
 

Klasyfikacja Pro Junior System

Klasyfikacja Pro Junior System

GKS Bełchatów po raz piąty uczestniczy w prowadzonym przez Polski Zwiazek Piłki Nożnej programie Pro Junior System promującym udział jak największej liczby młodzieżowców. Po raz drugi w Fortuna 1 Lidze.

Na tym szczeblu rozgrywkowym mamy obowiązek wystawiania co najmniej jednego młodzieżowca, ale trener Marcin Węglewski często decyduje się na grę większą ilością młodych zawodników a tych w szerokiej kadrze mamy dwunastu.

Nasza drużyna po ósmej kolejce po raz pierwszy wskoczyła na premiowane miejsce w klasyfikacji. Z 1030 punktami "Brunatni" plasują się na 7. pozycji. Prowadzi zdecydowanie nasz najbliższy rywal, Sandecja Nowy Sącz. Miejmy na uwadze jednak fakt, że wiele zespołów ma jeszcze zaległe spotkania do rozegrania.

Na punkty i miejsce GKS Bełchatów złożyły się minuty rozegrane póki co przez dwóch zawodników, którzy spełnili wymagane kryteria ("zawodnik musi rozegrać co najmniej 270 minut oraz 5 meczów w rozgrywkach ligowych, aby spędzony przez niego czas na boisku został uwzględniony w punktacji końcowej – te dwa warunki muszą zostać spełnione łącznie). To Przemysław Zdybowicz i Bartłomiej Eizenchart. Najbliższy dodania swoich minut jest Szymon Łapiński (263 punkty). Kolejni giekaesiacy-młodzieżowcy, którzy wbiegli w obecnym sezonie na boiska Fortuna 1 Ligi to: Jakub Witek, Damian Warnecki, Jakub Bator, Bartłomiej Lisowski i Marcin Szeibe.

Pro Junior System został stworzony przez Polski Związek Piłki Nożnej przy współpracy z firmą Deloitte. Celem Programu jest promowanie i wspieranie jakości szkolenia w klubach. Trzy razy Pro: Profesjonalizm, Promocja, Produktywność.

W sezonie 2016/17 PGE GKS Bełchatów zdobywając 11.291 punktów zajął premiowane 4. miejsce. Rok później "Brunatni" zajęli 11. pozycję z 8.246 punktami. Sezon 2018/19 to najwyższe, bo 2. miejsce (premia) i aż 14.275 punktów. Ostatni rok, już z tylko jednym "obowiązkowym" młodzieżowcem  zakończyliśmy na 9. miejscu z 4.529 punktami.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Resovia Rzeszów
Resovia
Rzeszów
2020-11-07
17:00
D
Arka Gdynia
Arka
Gdynia
2020-11-13
19:00
W

Fotogalerie

fortuna

 

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW


SPONSORZY I REKLAMODAWCY

Prefabrykacja rozdzielnic elektrycznych

PARTNERZY

    

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1529233