Bez punktu przy Oleskiej

Tak jak 6 marca, tak i dziś przegrywamy w Opolu 0:1 po golu Krzysztofa Janusa. Tym razem w meczu 5. kolejki Fortuna 1 Ligi nasz były zawodnik popisał się kapitalnym trafieniem z rzutu wolnego zapewniając Odrze czwarte zwycięstwo z rzędu.

Bardzo szkoda kolejnej wyjazdowej porażki, ponieważ szczególnie w pierwszej połowie "Brunatni" byli zespołem lepiej się prezentującym i częściej przebywającym w okolicach pola karnego rywala. Niestety nie udało się wykorzystać tej przewagi. W 9. minucie Łukasz Wroński popisał się dynamicznym rajdem zakończonym strzałem nad poprzeczką. Ten sam zawodnik dziewiętnaście minut później przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Odry. Przed końcem pierwszej połowy z dystansu huknął Waldemar Gancarczyk, po czym piłkę z trudem wybił golkiper opolskiej ekipy.

Po zmianie stron przez długie fragmenty obserwowaliśmy dużo słabszą grę bełchatowian niż w pierwszej odsłonie, co wykorzystali opolanie sprawiając nam dużo więcej problemów niż do zmiany stron. W 54. minucie przed naszą "szesnastką" sfaulowany został Dawid Kort. Do wykonania rzutu wolnego podszedł Krzysztof Janus i niestety kapitalnie przymierzył pokonując pełniącego dziś rolę kapitana Pawła Lenarcika. Dziesięć minut później Arkadiusz Piech pomylił się o metr. W 75. minucie Patryk Makuch miał szansę wykorzystać niepewną interwencję defensywy opolan, ale nie zdołał przeciąć zagrania bramkarza. Pięć minut później najlepszą sytuację miał Damian Hilbrycht, który z około dziesiątego metra uderzył wprost w golkipera gospodarzy. Napór z ostatnich minut nie przyniósł wyrównującego gola, więc bełchatowianie musieli przełknąć gorycz trzeciej wyjazdowej porażki.

Już w najbliższą środę GKS Bełchatów zmierzy się na stadionie przy Sportowej 3 z ŁKS Łódź. Bilety na derby województwa można kupować w Punkcie Obsługi Kibica oraz przez stronę bilet.gksbelchatow.com

Odra Opole - GKS Bełchatów 1:0
Krzysztof Janus 55.

Odra: 23. Kacper Rosa - 80. Kacper Tabiś, 27. Mateusz Kamiński, 2. Piotr Żemło, 21. Konrad Matuszewski - 9. Tomáš Mikinič (87, 38. Mateusz Gancarczyk), 14. Sebastian Bonecki, 66. Miłosz Trojak, 10. Dawid Kort (82, 5. Rafał Niziołek), 7. Krzysztof Janus (70, 94. Konrad Nowak) - 28. Arkadiusz Piech (82, 11. Dawid Czapliński).

GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 70. Marcin Sierczyński, 4. Seweryn Michalski, 18. Arkadiusz Najemski, 2. Mateusz Szymorek - 30. Łukasz Wroński (84, 99. Jakub Bator), 19. Waldemar Gancarczyk, 74. Jakub Witek (60, 8. Damian Hilbrycht), 71. Patryk Makuch, 24. Bartłomiej Eizenchart (74, 7. Szymon Łapiński) - 9. Patryk Winsztal (74, 10. Dawid Flaszka).

żółte kartki: Kort - Szymorek, Wroński, Witek, Najemski.