"Podcinka" na wagę zwycięstwa

Być może dla wielu to niespodzianka, ale młoda drużyna GKS Bełchatów pokonała w meczu 2. kolejki faworyzowaną Miedź Legnica 1:0 (0:0) i wreszcie znalazła się na "plusie". Najważniejszą akcję meczu zakończył efektowną podcinką Łukasz Wroński.

Już w 6. minucie po strzale z rzutu wolnego piłka obiła słupek bramki GKS Bełchatów. Po chwili akcja przeniosła się na drugą stronę a solową dynamiczną akcją płaskim strzałem dosłownie o centymetry od słupka popisał się Bartłomiej Eizenchart. W 16. minucie ładny strzał z dystansu nad poprzeczką oddał Marcin Sierczyński. Osiem minut później podobną próbę podjął Waldemar Gancarczyk. W 30. minucie kapitalną interwencją w obronie Mateusz Szymorek uratował swój zespół od utraty gola. Po dziewięciu minutach Joan Roman niewiele się pomylił uderzając w kierunku „długiego” słupka bramki świetnie dysponowanego dziś Pawła Lenarcika. Ostatnim akcentem tej ciekawej połowy była akcja Eizencharta zakończona silnym strzałem.

Po zmianie stron obie ekipy grały w ulewnym deszczu, co nie wpłynęło znacznie na grę obu ekip, które dążyły do wygranej. W 48. minucie nasz bramkarz w instynktowny sposób wybronił strzał z bliska Tupaja! Siedem minut później miała miejsce decydująca akcja meczu, kiedy po podaniu Dawida Flaszki drugi z wychowanków, Łukasz Wroński, zachował do końca zimną krew i piękną podcinką pokonał bramkarza Miedzi. Pierwszy gol w nowym sezonie stał się faktem. W 60. minucie Michał Pawlik uderzył silnie z dystansu po czym  golkiper gości z trudem wybił piłkę na rzut rożny. W 74. minucie następną świetną interwencję dodał Lenarcik, który wybił końcówką rękawicy piłkę po strzale z około 16. metra. Po chwili Wroński znalazł się na dobrej pozycji, ale jego uderzenie z pola karnego ugrzęzło w dłoniach bramkarza Miedzi. 85. minuta to piękna akcja Wroński – Flaszka, ale ten ostatni przegrywa pojedynek z Mateuszem Heweltem. 60 sekund później mogła wpaść wyrównująca bramka, ale żaden z legniczan nie zdołał wbić futbolówki do naszej siatki. „Brunatni” do końca walczyli z Miedzią o każdy metr boiska i ostatecznie osiągnęli sukces w postaci pierwszego od sześciu lat zwycięstwa nad legnickim rywalem.