Porażka na starcie sezonu

Nie udała się pierwsza wyprawa drużyny GKS Bełchatów na obcy stadion. Spotkanie 1. kolejki Fortuna 1 Ligi z Górnikiem Łęczna zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:0 (1:0).

Giekaesiacy przegrywali od 39. minuty, kiedy po dośrodkowaniu Pawła Sasina piłka wpadła bezpośrednio do naszej bramki. Na 2:0 podwyższył Bartosz Śpiączka, który wykorzystał centrę Leandro i głową wpakował piłkę do siatki. Wynik spotkania ustalił Michał Goliński strzelając z piątego metra po otrzymaniu ładnej asysty nad naszymi obrońcami. Najgroźniejszą sytuację bełchatowianie stworzyli tuż przed przerwą, kiedy po podaniu Łukasza Wrońskiego Przemysław Zdybowicz uderzył w boczną siatkę.

RELACJA Z MECZU

W następną sobotę o godz. 18:00 "Brunatni" zmierzą się z Miedzią Legnica. Trwa internetowa sprzedaż karnatów na rundę jesienną, w tym właśnie to spotkanie.

Górnik Łęczna - GKS Bełchatów 3:0
Paweł Sasin 38., Bartosz Śpiączka 60., Michał Goliński 67.

Górnik: 33. Maciej Gostomski - 6. Paweł Sasin, 25. Paweł Baranowski, 2. Tomasz Midzierski, 3. Leândro - 24. Michał Goliński (90, 17. Karol Struski), 26. Adrian Cierpka, 8. Marcin Stromecki (85, 23. Bartłomiej Kalinkowski), 28. Paweł Wojciechowski (78, 19. Przemysław Banaszak), 22. Serhij Krykun (90, 9. Aron Stasiak) - 18. Bartosz Śpiączka (90, 40. Igor Korczakowski).

GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 70. Marcin Sierczyński, 4. Seweryn Michalski, 21. Mariusz Magiera, 2. Mateusz Szymorek - 7. Szymon Łapiński (46, 71. Patryk Makuch), 19. Waldemar Gancarczyk, 5. Michał Pawlik, 8. Damian Hilbrycht (65, 10. Dawid Flaszka), 30. Łukasz Wroński (79, 11. Damian Warnecki) - 59. Przemysław Zdybowicz (65, 24. Bartłomiej Eizenchart).

żółte kartki: Stromecki - Michalski, Sierczyński.

sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).