Ostatni sprawdzian bez goli

W drugim sobotnim meczu kontrolnym drużyna GKS Bełchatów zremisowała z beniaminkiem II ligi, KKS Kalisz 0:0. W porównaniu do sparingu ze Skrą w naszym składzie zobaczyliśmy w większość giekaesiaków, którzy zmierzyli się niedawno z Legią Warszawa oraz dwóch testowanych defensywnych zawodników. Z powodów zdrowotnych nie zobaczyliśmy dziś Patryka Winsztala.

Z pierwszej połowy należy odnotować przewagę z pierwszych 20 minut rywali oraz dwie sytuacje z końcówki, kiedy najpierw zakotłowało się pod bramką naszych rywal a piłka trafiła w poprzeczkę po uderzeniu jednego z kaliszan a potem z rzutu wolnego w poprzeczkę naszej bramki trafił jeden z rywali.

Po zmianie stron działo się więcej, ale nadal optyczną przewagę mieli goście, którzy mogli wyjść na prowadzenie w 49. minucie, ale jeden z gości w polu karnym uderzył obok "długiego" słupka. W odpowiedzi po akcji Przemysława Zdybowicza zbyt Damian Hilbrycht przegrał pojedynek w bramkarzem KKS. Niedługo później to Paweł Lenarcik obronił strzał z bliska. Swoją sytuację miał także aktywny Łukasz Wroński, ale został zablokowany. W 80. minucie po uderzeniu głową piłka odbiła się z hukiem od naszej poprzeczki! KKS stworzył jeszcze dwukrotnie spore zagożenie w naszym polu karnym. W jednej z ostatnich akcji spotkania Hilbrycht zdecydował się na strzał z dystansu, po którym Kamil Kosut z najwyższym trudem wybił futbolówkę na rzut rożny.

Po dzisiejszym dwumeczu trener Marcin Węglewski podziękował już sześciu testowanym. Teraz "Brunatnych" czeka chwila oddechu i od wtorku ruszą przygotowania do wyjazdowego meczu 1. kolejki Fortuna 1 Ligi z Górnikiem Łęczna.

GKS Bełchatów - KKS Kalisz 0:0

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik - Marcin Sierczyński, Arkadiusz Najemski, Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek - zawodnik testowany, zawodnik testowany - Szymon Łapiński, Damian Hilbrycht, Łukasz Wroński - Przemysław Zdybowicz (75. Damian Warnecki)