Menu
Logo
Fortuna
 

Pożegnanie trenera i kierownika

Pożegnanie trenera i kierownika

Okres między sezonami to niejednokrotnie czas trudnych decyzji personalnych i rozstań. Tak jest przy Sportowej, gdzie poza zawodnikami, mamy także odejścia ze sztabu.

Po pięciu latach w roli asystenta i II trenera "Brunatnych" odchodzi Kacper Jędrychowski, który w nowym sezonie będzie pracował u boku Artura Derbina w GKS Tychy. Dla 30-szkoleniowca będzie to pierwsza praca poza macierzystym klubem.

Kacper Jędrychowski pracował w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny GKS Bełchatów od sezonu 2015/16 jako asystent Rafała Ulatowskiego. W kolejnych latach współtworzył trenerskie sztaby wraz z Andrzejem Konwińskim, Mariuszem Pawlakiem, Arturem Derbinem i ostatnio Marcinem Węglewskim (łącznie niemal 180 spotkań, w tym jedno jako pierwszy szkoleniowiec podczas wygranego meczu Pucharu Polski z rezerwami Miedzi Legnica).

Wcześniej przez trzy lata był trenerem drużyn młodzieżowych (2005 i 2004), a w sezonie 2014/15 pełnił funkcję asystenta trenera Krystiana Kieracha w zespole rezerw. Będąc pracownikiem klubu z wyróżnieniem ukończył kursy (UEFA A i UEFA A Elite Youth) w Szkole Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej.

- Możliwość pracy w pierwszym zespole klubu, w którym zaczynałem swoją przygodę z piłką nożną, była dla mnie wielkim zaszczytem. Cieszę się, że mogłem być częścią tej ekipy i mam nadzieję, że w pewnym sensie spłaciłem kredyt zaufania oraz zostawiam po sobie dobre wrażenie. Życzę Klubowi i wszystkim ludziom z nim związanym samych sukcesów - powiedział Kacper Jędrychowski.

Z klubem po wielu latach żegna się także kierownik pierwszej drużyny Radosław Drogosz, który tę istotną funkcję pełnił od listopada 2015 roku, kiedy zastąpił klubową legendę, Dariusza Marca. Odchodzący "szef" zespołu, swoją przygodę z klubem także rozpoczynał jako zawodnik, przez kilkanaście lat był pracownikiem klubu zajmując się jednocześnie szkoleniem grup młodzieżowych.

Serdecznie dziękujemy Kacprowi i Radkowi za pracę w tym niełatwym dla klubu okresie, kiedy po spadku z Ekstraklasy a następnie do II ligi, każdy mikrocykl był walką z przeciwnościami. Wspólnie udało się jednak zrobić duży krok naprzód i dzięki codziennemu wysiłkowi obronić Fortuna 1 Ligę dla Bełchatowa.

Życzymy Wam powodzenia w nowych miejscach wiedząc, że nie raz się jeszcze spotkamy przy Sportowej!


 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Górnik Łęczna
Górnik
Łęczna
2020-08-29
17:00
W
Miedź Legnica
Miedź
Legnica
2020-09-05
00:00
D
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Bruk-Bet
Termalica
Nieciecza
2020-09-12
20:00
W

Fotogalerie

fortuna

 

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW


SPONSORZY I REKLAMODAWCY

Prefabrykacja rozdzielnic elektrycznych

PARTNERZY

Galeria Olimpia 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1437430