Bezbramkowy remis na pożegnanie

W ostatnim domowym spotkaniu sezonu 2019/2020 Fortuna 1 Ligi GKS Bełchatów bezbramkowo zremisował z Puszczą Niepołomice. Zdobyty punkt przedłuża nadzieję bełchatowian na pozostanie wśród pierwszoligowców, jednak o to prawo przyjdzie im walczyć w ostatniej kolejce na stadionie GKS Tychy.

W 10. minucie GKS był po raz pierwszy bliski zdobycia bramki. Z 16 metra mocno uderzał Patryk Winsztal, ale minimalnie się pomylił. Sześć minut później bardzo dobrze akcje podaniem wszerz boiska do Bartosza Biela rozpoczął Emile Thiakane. "Bielik" dośrodkował mocno w pole karne, gdzie był już Krzysztof Wołkowicz, który główkował nad poprzeczką. W 24. minucie po raz kolejny dobrze w ’szesnastkę’ gości dośrodkował Mariusza Magiera, jednak tym razem obrońcy Puszczy zdołali wybić futbolówkę na rzut rożny. Dłuższą chwilę później piłkę pod bramkę Mateusza Górskiego dorzucił Marcin Sierczyński, lecz minęli się z nią Wołkowicz i Winsztal. Goście z Niepołomic na akcje bełchatowian odpowiedzieli m.in. groźnym strzałem sprzed pola karnego Huberta Tomalskiego, który pomylił się o blisko metr, strzelając tuż obok prawego słupka bramki Pawła Lenarcika. W pierwszej połowie kibice na trybunach GIEKSA Areny oglądali wyrównane spotkanie, w którym niestety zabrakło strzałów celnych.

Te pojawiły się po zmianie stron, kiedy to obie drużyny stworzyły ciekawsze widowisko. Przeważali goście, którzy zdążyli już przyzwyczaić sympatyków Fortuna 1 Ligi, że na obcych boiskach gra im się łatwiej. Podobnie było przy Sportowej 3, gdzie nie dali chwili wytchnienia defensywie "Brunatnych". W 51. minucie zawodnicy w białych strojach wyszli z groźną kontrą, którą próbował wykończyć Marcin Orłowski, ale nie pozwolił mu na to "Siara". Dziesięć minut później główkował Wiktor Żytek, ale prosto w naszego bramkarza. W 68. minucie po lekkiej centrze z rzutu wolnego Jakuba Serafina z bliskiej odległości głową uderzał ponownie Żytek, ale i tym razem czujny na linii był górniczy golkiper. Dobitka aktywnego Tomalskiego była już nieudana. W 72. minucie szczęścia szukał Wołkowicz, ale jego próba z narożnika pola karnego minęła bramkę Puszczy. W ostatniej fazie spotkania goście z Niepołomic w dalszym ciągu dążyli do zdobycia bramki. Najpierw próbę Serafina będącego na trzecim metrze od linii bramkowej ciałem zablokował Biel a chwilę później w słupek trafił Tomalski. Podopieczni Marcina Węglewskiego odpowiedzieli głowką "Bielika" po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, którą zdołał wybić Serafin.

W ostatniej, 34. kolejce Fortuna 1 Ligi, bełchatowianie zagrają na wyjeździe z GKS Tychy. Początek spotkania w sobotę 25 lipca o godz. 17:40.