Pięć minut "zamknęło" mecz

W 32. kolejce Fortuna 1 Ligo osłabiona kadrowo i jeszcze młodsza niż zwykle drużyna GKS Bełchatów uległa na wyjeździe zagranicznej "armadzie" z Legnicy 0:3. Losy spotkania na stadionie im. Orła Białego rozstrzygnęły się między 19. a 24. minutą, kiedy Hiszpanie golami i asystami rozmontowali naszą defensywę zdobywając trzy gole.

Do 19. minuty giekaesiacy starali się trzymać z dala od swojego pola karnego, ale nie mieli możliwości wykreowania sytuacji po drugiej stronie, piłka zaczęła coraz częściej wracać na naszą połowę. I od wspomnianej minuty zaczęło się to, co najgorsze. Bardzo "nakręceni" tego dnia rywale mocno przycisnęli giekaesiaków nie dając im odetchnąć i wykorzystali każdy błąd popisując się świetną skutecznością. Przy stanie 3:0 emocje ostygły właściwie już do końca meczu a trenerzy mogli zrobić zmiany. W przypadku GKS zobaczyliśmy łącznie trzy debiuty a spotkanie kończyliśmy z czterema młodzieżowcami, którzy mieli okazję się "przetrzeć" w rywalizacji z silnym rywalem, który miał jeszcze okazje, w tym trafienie w słupek czy z trudem obroniony przez Daniela Niźnika strzał z dystansu. Druga połowa nie miała już zbyt wysokiej "temperatury", ale z pewnością nasza drużyna nie może się jej wstydzić. Bełchatowianie podejmowali odważne próby, potrafili przetrzymać dłużej piłkę i czasem "postraszyć" defensywę rywala. Na gola dziś jednak naszych chłopaków nie było stać. Gratulacje dla rywala, który zapewnił sobie udział w barażach.

Druga z rzędu przegrana z rywalem walczącym o baraże o PKO Ekstraklasę spowodowała, że "Brunatni" znaleźli się w trudnym położeniu w walkę o utrzymanie. Do końca sezonu zostały dwa mecze a najbliższy już w niedzielę przy Sportowej 3, gdzie podejmiemy Puszczę Niepołomice.