Porażka na czerwono

Pierwsza połowa zaczęła się od mocnego ataku bełchatowian, którzy sporo czasu spędzili w obrębie pola karnego gospodarzy. Jednym z efektów było mocne uderzenie głową Emile Thiakane, po którym z najwyższym trudem piłkę z linii bramkowej wybił Tomasz Loska. Później zaczęła się zarysowywać przewaga gości a giekaesiacy mieli problemy z przebiciem się przez szczelnie ustawiony zespół Termaliki. W 30. minucie doszło do sporej kontrowersji, kiedy Patryk Winsztal po przyjęciu piłki został kopnięty w polu karnym rywala. 180 sekund później po centrze z lewej strony piłka przefrunęła wzdłuż linii naszej bramki, ale na szczęście żaden z niecieczan nie doszedł do sytuacji bramkowej. Było groźnie. Więcej ciekawych zdarzeń nie obserwowaliśmy i sędzia Opaliński zakończył pierwszą partię.

Druga zaczęła się bardzo źle dla GKS, bo już w 49. minucie Roman Gergel skutecznie wykorzystał podanie w pole karne i bez problemów pokonał Daniela Niźnika. Kilka minut później z grymasem bólu boisko opuścił Mikołaj Grzelak, którego zmienił młodzieżowiec Damian Warnecki. „Brunatni” nie byli dziś jednak groźnym rywalem dla Bruk-Betu, co goście wykorzystali. W 71. minucie bramkę głową na 2:0 zdobył Piotr Wlazło i nie był to koniec problemów. Trzy minuty później po drugiej żółtej kartce z boiska musiał zejść Warnecki. Osłabiony zespół Marcina Węglewskiego nie był w stanie poważniej zagrozić bramce rywala a na domiar złego w 85. minucie z drugie upomnienie „czerwienią” ukarany został Emile Thiakane, który będzie pauzował w następnym spotkaniu. Kończyliśmy zatem to nieudane spotkanie w dziewięciu.

SKRÓT MECZU

Już w czwartek „Brunatni” rozegrają bardzo trudny pojedynek z innym kandydatów do baraży, Miedzią Legnica. Ten wyjazdowy mecz odbędzie się w czwartek 16 lipca o godz. 18:10.

GKS Bełchatów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:2
Roman Gergel 49., Piotr Wlazło 71.

GKS Bełchatów: 12. Daniel Niźnik - 70. Marcin Sierczyński, 5. Michał Kołodziejski, 21. Mariusz Magiera, 2. Mateusz Szymorek - 14. Bartosz Biel, 8. Paweł Czajkowski, 16. Mikołaj Grzelak (56, 77. Damian Warnecki), 13. Artur Golański (75, 10. Dawid Flaszka), 11. Émile Thiakane - 18. Patryk Winsztal (83, 59. Przemysław Zdybowicz).

Bruk-Bet Termalica: 99. Tomasz Loska - 13. Mateusz Grzybek, 32. Jonathan de Amo, 77. Artem Putiwcew, 3. Marcin Grabowski - 23. Marcin Wasielewski (81, 16. Martin Mikovič), 5. Vlastimir Jovanović, 18. Piotr Wlazło, 10. Florin Purece (84, 19. Michal Bezpalec), 11. Patrik Mišák (76, 33. Michał Orzechowski) - 7. Roman Gergel.

żółte kartki: Warnecki, Thiakane, Flaszka - Jovanović.
czerwone kartki: Damian Warnecki (74. minuta, Bełchatów, za drugą żółtą), Émile Thiakane (85. minuta, Bełchatów, za drugą żółtą).

sędziował: Marek Opaliński (Legnica).