Przegrany mecz o życie

Tylko zwycięstwo lub remis przy dobrych wynikach dawał szansę drużynie PGE GKS Bełchatów na walkę o utrzymanie. Niestety dziś w Katowicach zabrakło walki i choćby punktu. Po porażce z Rozwojem 1:2 po raz pierwszy od 1991 roku "Brunatni" meldują się na trzecim poziomie rozgrywkowym.

Giekaesiacy niemrawo weszli w spotkanie ze zdegradowanym Rozwojem, którego zawodnicy stwarzali zagrożenie pod bramka Macieja Krakowiaka. W 27. minucie nastapiło jednak przebudzenie. Centrę Łukasza Wrońskiego na gola zamienił Alen Ploj, co podcięło skrzydła gospodarzom. Do końca pierwszej połowy bełchatowianie mieli jeszcze dwie dobre sytuacje, by podwyższyć wynik, ale próby nie były skuteczne.

Po zmianie stron można było odnieść, że "Brunatni" są zadowoleni z wyniku i brakowało w nich werwy do śmielszego atakowania rywala. Wprawdzie Václav Cverna mógł dwa razy lepiej uderzyć na bramkę Rozwoju a Gierszewski w samej końcówce powinien wbić futbolówkę to siatki, to nie zmienia to obrazu naszej gry. Słabą dyspozycję i nerwowość wykorzystał były wieloletni zawodnik PGE GKS Bełchatów, Tomasz Wróbel, który najpierw sprytnym strzałem dał wyrównanie a w 84. minucie jego wybroniny strzał stał się asystą do Konrada Nowaka, który nie miał problemów z ulokowaniem piłki między słupkami naszej bramki. Ten cios pogrzebał ostatecznie szanse na utrzymanie.

Za tydzień przy ul. Sportowej odbędzie się pożegnalne spotkanie z sezonem i zapleczem Ekstraklasy. Oby na krótko, ale to już będzie inna historia.

Rozwój Katowice 2-1 PGE GKS Bełchatów
Tomasz Wróbel 64., Konrad Nowak 84. - Alen Ploj 27.

Rozwój: 1. Bartosz Soliński - 6. Damian Mielnik, 5. Łukasz Kopczyk, 13. Przemysław Gałecki, 18. Łukasz Winiarczyk - 21. Patryk Kun, 27. Michał Gałecki, 26. Konrad Nowak (86, 11. Sebastian Gielza), 16. Bartosz Nowotnik (46, 19. Tomasz Szatan), 23. Adam Żak (72, 25. Filip Kozłowski) - 9. Tomasz Wróbel.

GKS: 22. Maciej Krakowiak - 25. Piotr Witasik (82, 15. Hieronim Gierszewski), 18. Lukas Klemenz, 5. Václav Cverna, 46. Mateusz Szymorek - 11. Łukasz Wroński, 6. Szymon Zgarda, 8. Lukáš Kubáň, 4. Damian Szymański, 16. Aghwan Papikjan (46, 7. Petr Zapalač) - 9. Alen Ploj (77, 23. Cezary Demianiuk).

żółte kartki: M.Gałecki, Kun - Witasik.