Słońce zaświeciło nad Sportową

W meczu 27. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Bełchatów pokonał po emocjonującym meczu wicelidera rozgrywek, Fortuna 1 Stal Mielec 2:1 (1:1). Bohaterem spotkania był cały zespół a na szczególne wyróżnienie zasługuje strzelec obu goli, Bartosz Biel.

To był mecz wielu podtekstów i przyniósł oczekiwane emocje. Trzy gole i 10 kolejnych dobrych sytuacji do pokonania bramkarzy to sporo jak na walkę faworyta do awansu i ekipy ze strefy spadkowej.

Przewaga „Brunatnych” była widoczna od początku meczu i została udokumentowana golem na 1:0, kiedy w 10. minucie Patryk Winsztal zagrał piłkę górą do Bartosza Biela a ten pomimo asysty dwóch rosłych obrońców sprytnie uderzył futbolówkę obok golkipera gości. Pięć minut później po drugiej stronie inny Bartosz, ale Nowak oszukał naszych defensorów i pokonał płaskim strzałem Daniela Niźnika, który w bramce zastąpił Pawła Lenarcika, który wczoraj miał ślub i wesele. W 20. i 23. minucie najpierw Winsztal a potem Viktor Putin sprawdzili silnymi strzałami z pola karnego dyspozycję bramkarza Stali. Potem nastąpił szturm gości, czego efektem były dwa bardzo groźne strzały obok prawego słupka a w 36. minucie „Niziu” z trudem wybronił mocną piłkę z centry.

Po zmianie stron wprowadzony przed 120 sekundami Emile Thiakane świetnie zagrał wzdłuż pola karnego a ”Bielik” był bliski wbicia piłki do siatki. Chwilę później Niźnik broni oddany z bliska strzał przez Mateusza Maka! W 57. minucie Winsztal minął się o centymetry z piłką po zagraniu Thiakane a przed nim była już tylko bramkarz. Po chwili Michał Żyro powinien pokonać naszego bramkarza, ale przestrzelił w idealnej sytuacji. W 71. minucie ponownie jeden z mielczan miał przed sobą tylko golkipera GKS i nie trafił w bramkę. 80. minuta to szansa Biela z około 12. metra, ale uderzył wprost w bramkarza. 60 sekund później ponownie „Bielik” próbuje głową, ale zbyt daleko obok słupka. Wreszcie przyszła 88. minuta i „długa” centra Mateusza Szymorka, po której Bartosz Biel wpakował piłkę głową w prawy róg bramki Stali Mielec. Wielka radość drużyny i kibiców, którzy po raz pierwszy od lutego mogli przyjść na swój stadion, choć na razie w skromnej liczbie!

ZOBACZ GOLE Z MECZU

W przyszłą niedzielę GKS Bełchatów zagra kolejny mały „finał” tym razem na wyjeździe z Wigrami Suwałki.

GKS Bełchatów - Stal Mielec 2:1
Bartosz Biel 9., 88. - Bartosz Nowak 16.

GKS Bełchatów: 12. Daniel Niźnik - 70. Marcin Sierczyński, 5. Michał Kołodziejski, 21. Mariusz Magiera, 16. Mikołaj Grzelak (77, 2. Mateusz Szymorek) - 14. Bartosz Biel, 8. Paweł Czajkowski, 19. Adrian Małachowski, 13. Artur Golański (69, 7. Bartłomiej Bartosiak), 15. Wiktor Putin (46, 11. Émile Thiakane) - 18. Patryk Winsztal.

Stal Mielec: 13. Rafał Strączek - 77. Jakub Bartosz (26, 25. Wojciech Lisowski), 24. Lukáš Bielák, 5. Mateusz Żyro, 23. Krystian Getinger - 10. Mateusz Mak (55, 9. Andreja Prokić), 8. Maciej Urbańczyk, 20. Grzegorz Tomasiewicz, 17. Bartosz Nowak (72, 96. Robert Dadok), 7. Maciej Domański - 14. Michał Żyro.

żółte kartki: Małachowski, Bartosiak - Bartosz, Bielák.

sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).