Zabójcza pierwsza połowa

W meczu 23. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Bełchatów uległ na własnym stadionie Sandecji Nowy Sącz 0:3 (0:3).

Pierwszy kwadrans należał do bełchatowian, którzy dużo częściej gościli na połowie Sandecji a strzały Krzysztofa Wołkowicza i Marcina Ryszki w polu karnym zostały zblokowane. Pomimo optycznej przewagi gospodarzy, to jednak zespół Tomasza Kafarskiego wyszedł na prowadzenie po szybkiej akcji zakończonej uderzeniem Mateusza Klichowicza w długi róg bramki Pawła Lenarcika. Pięć minut później jeden z zawodników gości trafił piłką w słupek naszej bramki. Kolejne minuty należały do Sandecji a udokumentowaniem był gol Damiana Chmiela, który był efektem straty piłki jeszcze na połowie rywala a potem wymanewrowania naszej linii obronnej. W 29. minucie zobaczyliśmy najlepszą sytuację „Brunatnych” w tej części gry, kiedy Przemek Zdybowicz w sytuacji sam na sam po podaniu „Wołka” źle trafił w futbolówkę. Po chwili Bartosz Biel ładnie zakręcił obrońcami, ale silny strzał wylądował w dłoniach bramkarza. Na domiar złego w 43. minucie spotkania sędzia Tomasz Marciniak podyktował rzut karny po zagraniu ręką naszego defensora. „Jedenastkę” na gola zamienił Maciej Małkowski.

Po zmianie stron zobaczyliśmy dużo lepsze zawody w wykonaniu GKS Bełchatów i sporo sytuacji do zdobycia kontaktowego gola . Zaczęło się od próby Emile Thiakane z około 20. metra, ale nad poprzeczką. Niedługo później piłka po strzale Artura Golańskiego poszybowała także nad bramką gości. W 73. minucie powinien paść gol dla GKS, ale „Golo” będąc sam przed bramkarzem, uderzył prosto w golkipera. W ostatnim kwadransie nastąpiła sekwencja niecelnych uderzeń głową nad poprzeczką kolejno: Michała Kołodziejskiego, Thiakane, Bartka Bartosiaka i ponownie Kołodziejskiego. Dziś jednak nic nie chciało „wpaść”… Ostatni spróbował Golański z dystansu z rzutu wolnego, ale piłka z dużą prędkością pofrunęła wprost w bramkarza.

Pierwsza próba po restarcie wypadła blado pod względem punktowym, ale trzeba z tego spotkania wyciągnąć szybko to, co najlepsze, bo już w piątek wyjazdowy pojedynek o „sześć punktów” w Głogowie.