Menu
Logo
Fortuna
 

Decyzje dot. niższych lig i młodzieży

Decyzje dot. niższych lig i młodzieży

PKO Ekstraklasa, Fortuna 1 Liga i II liga mają kontynuować zawieszone rozgrywki, III liga jeszcze nie wie, podobnie jak Centralne Ligi Juniorów, w tym interesujaca nas najbardziej CLJ U-17, w której występuje GKS Bełchatów w 2003 trenera Adriana Teodorczyka. 

Zapadła natomiast decyzja dotycząca niższych lig seniorskich oraz rozgrywek młodzieżowych prowadzonych przez WPN-y.

Podjęta w czwartek przez prezesów 16 wojewódzkich ZPN decyzja rzutuje chociażby na awans już teraz drużyny rezerw GKS Bełchatów do Piotrkowskiej Klasy Okręgowej. Prowadzony przez trenerów Przemysława Przybylskiego i Zygmunta Łuszcza zespół po rundzie jesiennej Piotrkowskiej Klasy "A" (grupa II) z 24 punktami zajmował 2. miejsce za Polonią Gorzędów i dzięki zajętej pozycji będzie miał prawo do gry w sezonie 2020/21 powiększonej zapewne "okręgówki".

Poniżej pełna treść komunikatu PZPN:

"Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br., rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane.

Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie. Jednocześnie informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.

Decyzje odnośnie rozgrywek III ligi mężczyzn, rozgrywek kobiecych oraz pozostałych prowadzonych przez PZPN, zostaną podjęte przez Zarząd PZPN podczas najbliższego posiedzenia, zaplanowanego na wtorek 12 maja."

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

GKS 1962 Jastrzębie
GKS
1962
Jastrzębie
2020-12-05
12:30
W
Puszcza Niepołomice
Puszcza
Niepołomice
2020-12-12
12:40
D

Fotogalerie

fortuna

 

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

PRZYJACIELE GKS BEŁCHATÓW


SPONSORZY I REKLAMODAWCY

Prefabrykacja rozdzielnic elektrycznych

PARTNERZY

    

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1587792