Menu
Logo
2liga
Pge

Decyzje dot. niższych lig i młodzieży

Decyzje dot. niższych lig i młodzieży

PKO Ekstraklasa, Fortuna 1 Liga i II liga mają kontynuować zawieszone rozgrywki, III liga jeszcze nie wie, podobnie jak Centralne Ligi Juniorów, w tym interesujaca nas najbardziej CLJ U-17, w której występuje GKS Bełchatów w 2003 trenera Adriana Teodorczyka. 

Zapadła natomiast decyzja dotycząca niższych lig seniorskich oraz rozgrywek młodzieżowych prowadzonych przez WPN-y.

Podjęta w czwartek przez prezesów 16 wojewódzkich ZPN decyzja rzutuje chociażby na awans już teraz drużyny rezerw GKS Bełchatów do Piotrkowskiej Klasy Okręgowej. Prowadzony przez trenerów Przemysława Przybylskiego i Zygmunta Łuszcza zespół po rundzie jesiennej Piotrkowskiej Klasy "A" (grupa II) z 24 punktami zajmował 2. miejsce za Polonią Gorzędów i dzięki zajętej pozycji będzie miał prawo do gry w sezonie 2020/21 powiększonej zapewne "okręgówki".

Poniżej pełna treść komunikatu PZPN:

"Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br., rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane.

Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie. Jednocześnie informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.

Decyzje odnośnie rozgrywek III ligi mężczyzn, rozgrywek kobiecych oraz pozostałych prowadzonych przez PZPN, zostaną podjęte przez Zarząd PZPN podczas najbliższego posiedzenia, zaplanowanego na wtorek 12 maja."

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Wisła Puławy
Wisła
Puławy
2021-07-31
18:00
W
Znicz Pruszków
Znicz
Pruszków
2021-08-07
17:00
D
Ruch Chorzów
Ruch
Chorzów
2021-08-14
13:20
W

Fotogalerie

teb

 

   

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW
 

SPONSORZY I REKLAMODAWCY

Pge

PARTNERZY TECHNICZNI


 PARTNERZY MEDIALNIPARTNER MEDYCZNY 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1916900