Menu
Logo
Fortuna
 

Próbki pobrane, w piątek trening?

Próbki pobrane, w piątek trening?

Zgodnie z planem, w czwartkowe przedpołudnie w siedzibie klubu przy Sportowej 3. zawodnicy, sztab szkoleniowo-medyczny i pracownicy GKS "Bełchatów" S.A. z grupy "izolacyjnej" mieli pobierane próbki krwi do badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2.

W klubie stawiły się wszystkie osoby, w tym 31 piłkarzy a wśród nich m.in. pięciu zawodników z drużyny GKS Bełchatów 2003.

Czwartkowe testy poprzedzone zostały izolacją zgodnie z ligowymi procedurami. Wszystkie osoby ze wspomnianej listy codzienne raportują swój stan zdrowia, korzystając z ankiety przygotowanej dla klubów przez sztab medyczny PZPN.

Testy rozpoczęły się we wtorek już o godz. 9:00, a wyznaczone do nich osoby zostały podzielone na grupy, by w odpowiednich odstępach czasowych i z zachowaniem norm bezpieczeństwa poddać się badaniom. Pobrania przeprowadzone przez panie z łódzkiego oddziału "Diagnostyki", przebiegły sprawnie, a wyniki powinniśmy poznać w piątek rano. Zostaną one zebrane przez naszego koordynatora i przesłane do PZPN.

W wyniku ustaleń klubów Fortuna 1 Ligi, komunikat o wynikach i ewentualnej zgodzie na rozpoczęcie treningów, wyda najpierw PZPN, nie same kluby.

Od wyników i wspomnianej zgody zależy charakter dalszej pracy. Sztab szkoleniowy zaplanował początek powrotu do przygotowań w grupach sześcioosobowych. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to w piątek na boiskach "2" i "3" Miejskiego Centrum Sportu odbędą się godzinne sesje treningowe o charakterze wprowadzającym w godzinach 15 (bramkarze), 16 i 17. Zawodnicy mają przyjechać swoimi autami na boisko, już przebrani, unikając wizyty w siedzibie klubu i szatni.

W związku z planowanym powrotem pierwszej drużyny do treningów, informujemy, że z uwagi na troskę o zdrowie zawodników i trenerów, którzy są objęci izolacją, nie będą na razie możliwie bezpośrednie wywiady. Istnieje nadal możliwość przeprowadzenia wywiadów z przedstawicielami kadry pierwszego zespołu drogą telefoniczną czy mailową

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

GKS 1962 Jastrzębie
GKS
1962
Jastrzębie
2020-12-05
12:30
W
Puszcza Niepołomice
Puszcza
Niepołomice
2020-12-12
12:40
D

Fotogalerie

fortuna

 

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

PRZYJACIELE GKS BEŁCHATÓW


SPONSORZY I REKLAMODAWCY

Prefabrykacja rozdzielnic elektrycznych

PARTNERZY

    

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1587797