Nieudana wyprawa do Opola

Ze stadionu przy ul. Oleskiej w Opolu ponownie nie wracamy w dobrych humorach. Tym razem w meczu 22. kolejki Fortuna 1 Ligi „Brunatni” przegrali 0:1 a jedyny gol padł w 68. minucie.

Pierwsza połowa przypominała tę sprzed tygodnia, kiedy mierzyliśmy się z GKS Jastrzębie. Dominowała walka, widać było dużą determinację w szykach obu zespołów, natomiast zabrakło groźnych sytuacji podbramkowych. Lepsze wrażenie w ofensywie sprawiali gospodarze, którzy częściej gościli w obrębie naszego pola karnego. I to opolanie podjęli więcej prób uderzeń, które jednak były blokowane przez naszych zawodników. W 42. minucie ładnie „wypuszczony” na dobrą pozycję przez Mikołaja Grzelaka Przemysław Zdybowicz niestety nie spróbował spuentować akcji strzałem i został zblokowany.

Druga odsłona spotkania zaczęła się dużo ciekawiej. Niedługo po gwizdku po ładnym prowadzeniu piłki na uderzenie z 22. metra (mocno niecelne) zdecydował się Adrian Małachowski. 60 sekund później Krzysztof Wołkowicz świetnie zagrał ze skrzydła, do piłki dopadł „Zdybo”, ale zbyt lekko uderzył piłkę i ta wpadła w rękawice bramkarza. W 49. minucie po błędzie w środku pola uruchomiony został były napastnik GKS, Arkadiusz Piech, który mknął z piłką na bramkę czując jednak cały czas asystę Marcina Grolika, który ostatecznie zażegnał to duże niebezpieczeństwo. Po kilku  minutach „przestoju” gola dla gospodarzy, po naszym błędzie przy wyprowadzenou piłki, strzelił inny były giekaesiak, Krzysztof Janus, który szczęśliwie „dostał” piłkę po świetnej obronie sprzed kilku sekund Pawła Lenarcika i uderzył z mniej więcej ósmego metra. Giekaesiacy podjęli oczywiście próby sforsowania obrony Odry, ale pomimo trzech korekt personalnych w ofensywie nie udało się pokonać bramkarza rywali. W 90. minucie dośrodkowanie Mateusza Szymorka omal nie zakończyło się pięknym golem a kilka mocnych centr w pole karne nie przyniosło efektu.

GOL JANUSA

W następnej kolejce GKS Bełchatów zmierzy się na własnym stadionie w ramach 23. kolejki Fortuna 1 Ligi z Sandecją Nowy Sącz (sobota, 14 marca, godz. 16:00). Bilety są już do nabycia na bilet.gksbelchatow.com

Odra Opole - GKS Bełchatów 1-0
Krzysztof Janus 68.

Odra Opole: 23. Mateusz Kuchta - 80. Kacper Tabiś, 27. Mateusz Kamiński, 3. Mateusz Wypych, 77. Patryk Janasik - 22. Dawid Błanik (66, 9. Tomáš Mikinič), 66. Miłosz Trojak, 98. Mateusz Czyżycki, 20. Szymon Skrzypczak (65, 10. Witalij Fedotow), 7. Krzysztof Janus - 28. Arkadiusz Piech (88, 19. Jarosław Czernysz)

GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 70. Marcin Sierczyński, 3. Marcin Grolik, 21. Mariusz Magiera, 2. Mateusz Szymorek - 14. Bartosz Biel (82, 10. Dawid Flaszka), 16. Mikołaj Grzelak, 19. Adrian Małachowski, 7. Bartłomiej Bartosiak (72, 15. Viktor Putin), 9. Krzysztof Wołkowicz - 59. Przemysław Zdybowicz
żółte kartki: Janus, Kamiński, Fedotow - Wołkowicz, Bartosiak.