Wygrany sparing z Miedzią II

Bardzo ciekawy sparing można było w niedzielne popołudnie obejrzeć na boisku nr 2 Miejskiego Centrum Sportu. Przeciwko drużynie GKS Bełchatów zagrał drugi zespół Miedzi Legnica, w którym nie zabrakło kilku znanych nazwisk. Spotkanie zakończyło się wygraną "Brunatnych" 3:1 (2:0).

Piewszy gol padł w 17. minucie, kiedy po podaniu Viktora Putina piłkę z bliska do siatki rywala wbił Michał Kołodziejski. Swoje sytuacje mieli także Kacper Kondracki i wspomniany Putin a dobre centry robił Emile Thiakane. Senegalczyk podwyższył zresztą wynik meczu na 2:0 efektownym strzalem głową (asysta Bartłomieja Lisowskiego). Po drugiej stronie boiska też się działo, ale Daniel Niźnik trzykrotnie wyszedł cało z opresji broniąc w trudnych sytuacjach.

Po zmianie stron na boisku zobaczyliśmy m.in. powracającego po długiej przerwie Artura Golańskiego czy trzech zawodników z rocznika 2003. Z poważniejszych sytuacji należy wymienić strzał w poprzeczkę Thiakane oraz oczywiście gole. Najpierw po ekwilibrystycznej asyście Pawła czajkowskiego piłkę głową do siatki legniczan skierował Kołodziejski a wynik spotkania ustalił były zawodnik GKS, Marcin Garuch.

W najbliższą sobotę 7 marca o godz. 12 odbędzie się ponownie sparing dla giekaesiaków, którzy nie zagrają w Opolu lub w mniejszym czasie gry. Rywalem bełchatowian na boisku nr 2 MCS będzie Orkan Buczek.

GKS Bełchatów - Miedź II Legnica 3:1
Michał Kołodziejski 17., 76., Émile Thiakane 42. - Marcin Garuch 83.

GKS Bełchatów: Daniel Niźnik (46. Kewin Komar) - Bartłomiej Lisowski, Damian Michalak (80. Michał Ciołkowski), Michał Kołodziejski, Damian Warnecki - Viktor Putin (75. Jarosław Trzeboński), Paweł Czajkowski, Dawid Flaszka, Kacper Kondracki, Émile Thiakane - Patryk Winsztal (46. Artur Golański)

Miedź II Legnica: (skład wyjściowy) Karol Szymkowiak - Michał Pojasek, Dawid Rogoziński, Fryderyk Stasiak, Marcin Warcholak - Marcin Garuch, Taha Benzeroual, Rafał Adamski, Kamil Niewiadomski - Wojciech Łobodziński, Val?rijs Šabala