Bez goli przy Sportowej

Dużo walki, mniej finezji, mnóstwo zaangażowania i sprawiedliwy podział punktów, czyli pierwszy wiosenny mecz za nami. Przy Sportowej „Brunatni” zremisowali z GKS Jastrzębie 0:0.

Drużyna GKS Bełchatów wyszła na sobotnie spotkanie z sześcioma zmianami w porównaniu do ostatniego spotkania w jesieni. W wyjściowej „jedenastce” kibice zobaczyli pięciu wychowanków, w tym Mikołaja Grzelaka na nietypowej pozycji środkowego pomocnika.

W pierwszej połowie trudno odnotować poważniejsze sytuacje do pokonania rywala. W 35. minucie po podaniu Grzelaka Krzysztof Wołkowicz uderzył głową obok słupka bramki Mariusza Pawełka. Kilka dobrych dośrodkowań ze skrzydeł siało pewne zagrożenie w polu karnym jastrzębian, ale nie wyniknęło z tego coś poważniejszego.

Po zmianie stron obraz gry się radykalnie nie zmienił a serca kibiców obu ekip zadrżały mocniej. W 78. minucie po dośrodkowaniu Bartosza Biela Wołkowicz znalazł się w polu karnym w dobrej pozycji, ale uderzył piłkę z kozłem w ręce bramkarza gości. To była najlepsza sytuacja bełchatowian. Cztery minuty później napastnik jastrzębian, Kamil Adamek wyszedł po jedynym błędzie naszej defensywy sam na sam, ale Paweł Lenarcik utrudnił mu skutecznie wbicie piłki do siatki. W 90. minucie Adrian Małachowski oddał silny strzał tuż zza pola karnego, po którym piłkę na rzut rożny wybił Pawełek.

W najbliższy piątek bełchatowianie zagrają w Opolu z Odrą. Spotkanie 22. Kolejki Fortuna 1 Ligi rozpocznie się o godz. 18.

GKS Bełchatów - GKS 1962 Jastrzębie 0:0

GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 70. Marcin Sierczyński, 3. Marcin Grolik, 21. Mariusz Magiera, 2. Mateusz Szymorek - 14. Bartosz Biel, 16. Mikołaj Grzelak, 19. Adrian Małachowski, 9. Krzysztof Wołkowicz - 7. Bartłomiej Bartosiak (85, 15. Viktor Putin), 59. Przemysław Zdybowicz (75, 18. Patryk Winsztal)

GKS Jastrzębie: 81. Mariusz Pawełek - 16. Dominik Kulawiak (67, 3. Mateusz Słodowy), 32. Bartosz Jaroszek, 17. Kamil Szymura, 94. Dawid Gojny - 7. Patryk Skórecki (74, 8. Kamil Jadach), 6. Łukasz Norkowski, 20. Damian Tront, 21. Marek Mróz, 10. Farid Ali (62, 28. Kamil Adamek) - 15. Daniel Szczepan
żółte kartki: Kulawiak, Słodowy

sędziował: Wojciech Myć (Lublin).
widzów: 1.210