Osiem medali zapaśników w Pabianicach

Pierwszy w tym roku turniej przyniósł sekcji zapaśniczej GKS Bełchatów worek medali! 15 lutego w Hali Sportowej MOSiR w Pabianicach nasi młodzi zawodnicy walczyli w Ogólnopolskim Turnieju zapaśnicy GKS Bełchatów.

W poszczególnych kategoriach wagowych giekaesiacy zdobyli osiem medali, w tym trzy złote, jeden srebrny i cztery brązowe.

Złote medale wywalczyli: Piotr Janowski, Dawid Januszewski i Norbert Szymanek, srebrny padł łupem Kacpra Rogalskiego a z brązowymi krążkami wrócili: Robert Daleszczyk, Ksawery Bitner, Maciej Chojnacki i Jan Kwaśniecki.

Tuż za podium znalazł się Norbert Kubik, który w poprzednim Turnieju Ogólnopolskim (30.11.2019 r.) w kategorii wagowej 71 kilogramów zdobył srebrny medal. Tym razem przeszedł do wyższej kategorii 80 kilogramów.

- Pomimo to walczył bardzo efektownie, wygrywał na punkty, prowadził otwartą dynamiczną walkę. To spowodowało, że wpadał na kontry. Jest zawodnikiem bardzo pracowitym i niezwykle skromnym. Doświadczenie zdobyte w wyższej kategorii wagowej z pewnością pozwoli mu w przyszłości zdobywać medale - powiedział trener naszych zapaśników, Janusz Włastowski.