Menu
Logo
2liga
Pge
Reklama

Pruszkowianie lepsi o gola

Pruszkowianie lepsi o gola

Przygotowująca się do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi drużyna GKS Bełchatów przegrała w swoim czwartym sparingu z drugoligowym Zniczem Pruszków 0:1 (0:1). Jedyny gol rozgrywanego na boisku nr 1 MCS w Bełchatowie meczu padł z rzutu karnego.

Pierwsza część spotkania należała do bełchatowian, którzy dość szybko objęli kontrolę nad spotkaniem i często gościli w obrębie pola karnego pruszkowian. W 10. minucie piłkę do siatki gości skierował Patryk Winsztal, ale sędzia odgwizdał pozycję spalona. Kilkadziesiąt sekund później nastąpiła sekwencja zablokowanych strzałów kolejno Bartosza Biela, Marcina Sierczyńskiego i Bartłomieja Bartosiaka. Po kilku chwilach Winsztal z trzeciego metra uderzył piłkę w bramkarza. W 15. minucie jeden z nielicznych wypadów Znicza zakończył się rzutem karnym i golem. Giekaesiacy byli do końca stroną przeważającą, oddawali strzały, które były albo zblokowane albo, jak  przypadku próby Przemysława Zdybowicza, bramkarz z trudem, ale nie dawał się pokonać. Trzeba jeszcze dodać sytuację, kiedy po zbyt lekkim strzale gości piłkę z linii bramkowej wybił jeden z giekaesiaków. Niestety ta połowa przyniosła także kolejny uraz. Tym razem z bólem stawu skokowego z boiska musiał zejść Winsztal, który powiększył grono nieobecnych w tym spotkaniu.

Po zmianie stron w naszym zespole zobaczyliśmy aż ośmiu wychowanków „Brunatnych”, w tym sześciu młodzieżowców (m.in. debiutanta z drużyny GKS 2003, obrońcę Michała Ciołkowskiego). Trzeba przyznać, że tym razem to Znicz miał więcej z gry a i sytuacje jak trafienie z w słupek czy wybicie z linii bramkowej przez Emile Thiakane, mogły się zakończyć golami. Z naszej strony odnotować należy dobrą próbę Mariusza Magiery z rzutu wolnego. Bramki w tej części nie padły i spotkanie zakończyło się wygraną ekipy z Pruszkowa.

W środę o godz. 12 w Rybniku-Kamieniu nasz zespół zmierzy się z GKS Jastrzębie.

Paweł Lenarcik (31. Kewin Komar) - Marcin Sierczyński, Paweł Czajkowski, Michał Kołodziejski, Krzysztof Wołkowicz - Bartłomiej Bartosiak, Adrian Małachowski, Mikołaj Grzelak, Bartosz Biel - Patryk Winsztal (31. Damian Warnecki), Przemysław Zdybowicz

II połowa:

Kewin Komar (61. Daniel Niźnik) - Bartłomiej Lisowski, Michał Ciołkowski, Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek - Bartłomiej Bartosiak (71. Bartosz Biel), Damian Michalak, Viktor Putin, Emile Thiakane - Kacper Kondracki - Damian Warnecki

Fot. Michał Antczak

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Fotogalerie

Reklama

 

   

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW
 

SPONSORZY I REKLAMODAWCY

Pge

PARTNER LIGIPARTNERZY TECHNICZNI


 PARTNERZY MEDIALNIPARTNER MEDYCZNY 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 2879158