Menu
Logo
Fortuna
 

Patryk Winsztal przy Sportowej

Patryk Winsztal przy Sportowej

Do zespołu GKS Bełchatów dołączył trzeci ofensywny zawodnik. Kontrakt z 13. drużyną Fortuna 1 Ligi podpisał 20-letni napastnik Patryk Winsztal, który od kilkunastu dni przebywał na testach w górniczym zespole.

Były zawodnik Radomiaka Radom związał się z „Brunatnymi” umową do 30 czerwca 2023 roku.

Mierzący 190 cm zawodnik ma status młodzieżowca, jest graczem lewonożnym a jednym z atutów jest gra głową.

- To prawda, aczkolwiek mam jeszcze do popracowania nad timingiem w sytuacjach główkowych, gdy jestem tyłem do bramki z przeciwnikiem „na plecach”. Ale faktem jest, że trochę tych goli zdobyłem głową. Moją nominalną pozycją jest „dziewiątka”, ale jeśli trener będzie mnie widział na „dziesiątce” lub skrzydle, oczywiście się podporządkuję dla dobra zespołu.

- Byłem kilka razy w kadrze na mecze Radomiaka z GKS, ale nigdy nie zagrałem przeciwko swojemu nowemu klubowi. Bardzo spodobał mi się bełchatowski stadion, gdzie trybuny są blisko murawy; w środku sprawy organizacyjne są też fajnie poukładane. Treningi na razie odbywają się tylko na sztucznej nawierzchni, więc czekam, by poczuć boiska trawiaste, w tym główną płytę, która wygląda bardzo dobrze.

- Wielu zawodników młodych potrafi pójść dzięki grze w Bełchatowie wyżej i nie ukrywam, że chciałbym taką drogą kiedyś podążyć. To jednak przyszłość, na którą chcę zapracować a teraz z chłopakami celuję w jak największe osiągnięcia i na tym się oczywiście skupiam.

Urodzony w Radomiu zawodnik reprezentował barwy juniorskich drużyn MSPN Radomiak Radom, UMKS Piaseczno i Broni Radom, następnie zadebiutował w seniorskim zespole Broni a od wiosny 2017 roku był piłkarzem Radomiaka.

W rundzie jesiennej obecnego sezonu Patryk wystąpił w trzech meczach Fortuna 1 Ligi oraz dwóch Totolotek Pucharu Polski (gol przeciwko GKS Tychy). Ogółem w radomskim klubie Winsztal zagrał w ponad 40 oficjalnych spotkaniach pierwszej drużyny, w których strzelił 5 bramek oraz kilkanaście w rezerwach, gdzie był dużo skuteczniejszy.

31 grudnia 2019 roku zawodnikowi skończyła się umowa z Radomiakiem Radom, której zawodnik nie przedłużył stając się wolnym zawodnikiem. Przed nim nowe wyzwanie w Bełchatowie.

Wcześniej do zespołu GKS Bełchatów dołączył 23-letni pomocnik Maciej Koziara i 20-letni napastnik Przemysław Zdybowicz.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Górnik Łęczna
Górnik
Łęczna
2021-02-27
16:00
D
Miedź Legnica
Miedź
Legnica
2021-03-06
00:00
W
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Bruk-Bet
Termalica
Nieciecza
2021-03-13
16:00
D

Fotogalerie

fortuna

 

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

PRZYJACIELE GKS BEŁCHATÓW


SPONSORZY I REKLAMODAWCY

Prefabrykacja rozdzielnic elektrycznych

PARTNERZY

    

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1661411