Olimpia zdobywa Sportową

Trwa czarna seria meczów PGE GKS Bełchatów bez zwycięstwa, która doprowadziła górniczy klub na krawędź 1 ligi. Pomimo prowadzenia w spotkaniu "o życie" z Olimpią Grudziądz, "Brunatni" przegrali 1:2. Bramkę, która dała nadzieję na zwycięstwo zdobył po indywidualnym rajdzie Aghvan Papikyan. W pierwszej połowie dobre sytuacje do pokonania Fabiniaka mieli także Seweryn Michalski oraz Damian Szymański. Dłużni nie byli także goście, którzy po okresie gry pod presją bełchatowian, zaczęli powoli dochodzić do głosu. Na boisku obserwowaliśmy dużo zażartej walki a jednym z jej efektów była przepychanka Patryka Rachwała z Nildo a w konsekwencji żółte kartki.

Druga połowa była lepsza w wykonaniu Olimpii, ale jako pierwsi świetną sytuację stworzyli giekaesiacy. Niestety Petr Zapalac nie wykorzystał podania Łukasza Wrońskiego i uderzył niecelnie. W 70. minucie Lukáš Kubáň niefortunnie upadł, czym ułatwił zadanie Damianowi Ciechanowskiemu. Obrońca gości bardzo ładnym strzałem pokonał Macieja Krakowiaka. W odpowiedzi Cezary Demianiuk pomylił się o zaledwie centymetry. Niestety niewykorzystana sytuacja zemściła się po chwili, kiedy precyzjnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Marcin Smoliński. W samej końcówce spotkania ostatnią szansę na wyrównanie powstrzymał Fabiniak, który jakimś cudem wybronił uderzenie Rachwała.

Dzisiejszy mecz zgromadził ponad 3.700 kibiców, którzy sprawili, że poczuliśmy się jak w Ekstraklasie. Niestety, teraz pozostają już tylko dwa mecze i matematyczne szanse na utrzymanie na jej zapleczu.

PGE GKS Bełchatów 1-2 Olimpia Grudziądz
Aghvan Papikyan 18. - Damian Ciechanowski 70., Marcin Smoliński 76.

PGE GKS Bełchatów: 22. Maciej Krakowiak - 25. Piotr Witasik, 42. Seweryn Michalski, 18. Lukas Klemenz, 8. Lukáš Kubáň - 20. Patryk Rachwał, 4. Damian Szymański (58, 6. Szymon Zgarda) - 11. Łukasz Wroński (66, 23. Cezary Demianiuk), 16. Aghvan Papikyan, 7. Petr Zapalač - 9. Alen Ploj

Olimpia Grudziądz: 26. Bartosz Fabiniak - 25. Damian Ciechanowski, 24. Matic Žitko, 19. Mariusz Malec, 27. Marcin Woźniak (67, 10. Dejan Žigon) - 7. Patryk Skórecki (29, 9. Marcin Kaczmarek), 94. Arkadiusz Kasperkiewicz, 8. Kamil Kurowski (54, 11. Marcin Smoliński), 99. Sebastian Bartlewski, 6. Adam Banasiak - 12. Nildo

żółte kartki: Rachwał, Michalski, Zgarda, Papikyan - Nildo, Kasperkiewicz, Bartlewski, Smoliński

sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).
widzów: 3.740