Kontrolny remis z tyszanami

W rozegranym na boisku drugoligowej Skry Częstochowa meczu kontrolnym GKS Bełchatów zremisował z rywalem z Fortuna 1 Ligi GKS Tychy 1:1 (0:0).

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem przewagi bełchatowian, którzy częściej przebywali na połowie rywala i stworzyli kilka groźnych sytuacji. Godne odnotowania były uderzenia Bartłomieja Bartosiaka nad poprzeczką, Macieja Koziary zza pola karnego tuż obok spojenia bramki tyszan, ponownie "Bartasa" z lewego skrzydła, po którym bramkarz z trudem wybił futbolówkę spod poprzeczki na rzut rożny, czy Koziary z 6-7 metra wprost w golkipera ekipy Ryszarda Tarasiewicza. Dobrą ofensywną grę mógł okrasić pięknym golem Marcin Grolik, ale piłka po potężnym uderzeniu pofrunęła metr nad poprzeczką. W samej końcówce nasi rywale umieścili futbolówkę w siatce Pawła Lenarcika, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Trzeba dodać jeszcze, że na nietypowej pozycji, bo w środku pola zagrał Mikołaj Grzelak.

Po zmianie stron i składów przewaga początkowo należała do GKS Tychy. Ślązacy dość szybko wyszli na prowadzenie, kiedy Mateusz Piątkowski z bliskiej odległości wpakował piłkę do naszej siatki. Gospodarze mogl podwyższyć wynik, ale Bartłomiej Lisowski ofiarną interwencją uratował swój zespół. Z czasem młodsza jedenastka zaczęła sobie lepiej poczynać. Dobre zawodby rozgrywał m.in. Emile Thiakane, który bardzo silnym strzałem zza pola karnego zmusił Konrada Jałochę do najwyższego wysiłku. Siedem minut po tej akcji Senegalczyk świetnie podał do Viktora Putina a ten w polu karnym huknął płasko pokonując bramkarza tyszan. 120 sekud później Michał Kołodziejski wybił piłkę z pustej bramki bełchatowian. Więcej klarownych sytuacji obie jedenastki nie stworzyły, choć gra nie straciła znacząco tempa.

Kolejny mecz kontrolny bełchatowianie rozegrają w sobotę 1 lutego a rywalem będzie w Radomiu wicelider II ligi, Górnik Łęczna.

GKS Tychy - GKS Bełchatów 1:1
Mateusz Piątkowski 49. - Viktor Putin 72.