Warta lepsza w Swarzędzu

W rozegranym w Swarzędzu meczu sparingowym drużyna GKS Bełchatów uległa Warcie Poznań 2:4 (2:2). W spotkaniu przeciwko liderowi Fortuna 1 Ligi w barwach "Brunatnych" wystąpiło łącznie 24 zawodników, w tym trzech testowanych.

Pierwsze pół godziny spotkania należało do poznaniaków, którzy nie pozwolili na zbyt wiele naszej drużynie, dla której był to inauguracyjne spotkanie w ramach zimowych przygotowań. Co więcej, gospodarze wykorzystali dwa błędy w naszej defensywie i najpierw Michał Jakóbowski po sytuacji sam na sam z Pawłem Lenarcikiem a później Gracjan Jaroch wykorzystujący niezdecydowanie naszego golkipera, wbijali piłkę do naszej siatki. Sytuacje te przedzieliła dobra, ale niewykorzystana sytuacja testowanego w GKS Patryka Winsztala z 27. minuty. Z czasem bełchatowianie zaczęli łapać rytm a sygnałem było dośrodkowanie Bartosza Biela na głowę Viktora Putina, którego nie udało się zamienić niestety na strzał w światło bramki. W końcówce pierwszej połowy "Brunatni" zadali dwa ciosy. Najpierw podanie Marcina Grolika na kapitalnego gola lewą nogą z 15. metra zamienił Krzysztof Wołkowicz a 120 sekund później po centrze i zamieszaniu w polu karnym Paweł Czajkowski wpakował futbolówkę do bramki Warty.

Na drugą część sparingu wyszło dziesięciu nowych giekaesiaków a pozostał tylko Lenarcik, którego w 60. zmienił Kewin Komar. Początek znów należał do Warty, która w 58. minucie wyszła na prowadzenie wykorzystując podanie jednego z naszych obrońców. Egzekutorem okazał się Jakub Apolinarski. Cztery minuty później piłka po strzale Emile Thikane tuż zza pola karnego trafiła w poprzeczkę. Po kolejnych dziesięciu minutach w polu karnym sfaulowany został Bartłomiej Bartosiak. Do wykonania "jedenastki" podszedł Przemysław Zdybowicz, który wprawdzie zwiódł bramkarza, ale trafił piłką w słupek. Co nie udało się bełchatowianom, wyszło poznaniakom, którzy w 86. minucie w polu karnym rozmontowali naszą obronę i Łukasz Spławski mógł ustalić wynik sparingu. W końcówce "Brunatni" straszyli rywala rzutami rożnymi a dwa ostatnie strzały oddali Bartosiak (w bramkarza) i testowany junior Kacper Kondracki (zablokowany).

W drugim sparingu GKS Bełchatów zagra w Częstochowie na obiekcie miejscowej Skry z GKS Tychy. To spotkanie rozpocznie się w środę 29 stycznia o godz. 13:00.

Warta Poznań - GKS Bełchatów 4:2
Michał Jakóbowski 15., Gracjan Jaroch 29., Jakub Apolinarski 59., Łukasz Spławski 86. - Krzysztof Wołkowicz 42., Paweł Czajkowski 44.