Menu
Logo
Fortuna
 

Dawid Kocyła w Wiśle Płock

Dawid Kocyła w Wiśle Płock

Kolejny wychowanek GKS „Bełchatów” S.A. będzie miał szansę na występy w PKO Ekstraklasie. Na zasadzie transferu definitywnego do Wisły Płock przeszedł Dawid Kocyła.

Urodzony 23 lipca 2002 roku w Bełchatowie napastnik podpisał w piątek 3-letni kontrakt z 8. drużyną najwyższej klasy rozgrywkowej.

Dawid Kocyła, który lipcowym meczem ze Stomilem Olsztyn zadebiutował w pierwszej drużynie „Brunatnych”, wystąpił w obecnym sezonie w 15 meczach Fortuna 1 Ligi (dwa pełne, ponad 800 minut), w których strzelił trzy gole i zaliczył jedną asystę. Ponadto nasz młody napastnik ma za sobą występy w trzech meczach reprezentacji Polski U-19.

To czwarty w ostatnich latach po Damianie Szymańskim, Damianie Michalskim, Przemysławie Zdybowiczu wychowanek GKS "Bełchatów" S.A., który przeszedł do klubu Ekstraklasy.

Jednocześnie GKS „Bełchatów” S.A. dementuje doniesienia medialne jakoby do klubu wpłynęły jakiekolwiek oficjalne oferty z Włoch czy innych niż Wisła Płock przedstawicieli PKO Ekstraklasy. Owszem, zawodnik był obserwowany, ale nie doszło do złożenia ofert. Dawid Kocyła sam zadeklarował zaś chęć odejścia już w trakcie przerwy zimowej.

Poza kwotą transferową GKS „Bełchatów” S.A. zagwarantował sobie bonus finansowy oraz znaczny procent od następnego transferu zawodnika.

Życzymy „Kociemu” szybkiej aklimatyzacji w nowym zespole i debiutu w PKO Ekstraklasie!

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Olimpia Grudziądz
Olimpia
Grudziądz
2020-07-05
18:00
W
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Bruk-Bet
Termalica
Nieciecza
2020-07-12
15:10
D
Miedź Legnica
Miedź
Legnica
2020-07-16
18:10
W

Fotogalerie

fortuna

 

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW


SPONSORZY I REKLAMODAWCY

PARTNERZY

Galeria Olimpia 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1351694