Podsumowanie rundy jesiennej

Czas na statystyczne podsumowanie przedłużonej rundy jesiennej 2019/20 w wykonaniu pierwszej drużyny GKS Bełchatów na boiskach Fortuna 1 Ligi oraz w Pucharze Polski. Od lipca do grudnia „Brunatni” rozegrali 21 spotkań.

Fortuna 1 Liga

GKS zajmuje z 24 punktami 13. miejsce w tabeli F1L. Na tę zdobycz punktową złożyło się 7 zwycięstw i 3 remisy. We wszystkich spotkaniach bełchatowianie zdobyli 24 gole i stracili 27. Czyste konto nasi bramkarze zachowali w 6 spotkaniach.

Giekaesiakom bardziej sprzyjał własny stadion, na którym zdobyli 16 punktów ze stosunkiem bramek 15-9. Wyjazdy to z kolei 8 „oczek” i bramki 9-18.

W 9 meczach do przerwy był remis, w sześciu prowadziliśmy a w pięciu przegrywaliśmy (bramki 9-7).
Drugie połowy meczów przegraliśmy 8 razy, po sześć razy wygraliśmy i zremisowaliśmy (bramki 15-20).

Mecze przegrane po golach minutach 80 – 90+: 1

Bełchatowianie do przerwy strzelili 9 a w drugiej połowie 15. Podopieczni trenera Artura Derbina najwięcej, bo sześć trafień zaliczyli w ostatnim kwadransie.

Jeśli chodzi o stratę goli, to najmniej, bo po jednym rywale strzelali nam w minutach ‘15 - ‘30 i ’31 - ’45 a najwięcej, bo po 7, w kwadransach ’61 – ’75 i ’76 – ’90.

W programie Program Pro Junior System GKS Bełchatów z 2.267 punktami zajmuje 10. miejsce tracąc do premiowanego miejsca 449 „oczek”. Do tej pory punkty zostały zaliczone za występy Dawida Kocyły i Macieja Masa.

W „Dream Team” Fantasy 1 Liga znajduje się po 20 kolejkach jeden zawodnik GKS tj. Mateusz Marzec – 118 punktów.

Puchar Polski

W „Pucharze Tysiąca Drużyn” drużyna GKS Bełchatów rozegrała tylko jeden mecz.

1:1 - 3 razy

Drużyna ma na koncie 24 zdobyte gole (1,20 gola na mecz) i 29 straconych (1,38 na mecz). Gole dla GKS strzelało siedmiu zawodników.

rzut karny: 5

W rozgrywkach ligowych i pucharowych przynajmniej jedną minutę zaliczyło w składzie PGE GKS Bełchatów 24 piłkarzy, w tym dwóch obcokrajowców, pięciu młodzieżowców i jedenastu zawodników o statusie wychowanka. Dziewięciu piłkarzy zadebiutowało w pierwszym zespole „Brunatnych” w meczu na poziomie centralnym.

Z 20.743 minut, jakie spędzili na boisku wszyscy zawodnicy, 6.788 to czas samych wychowanków GKS.

W wyjściowej jedenastce najczęściej mecze rozpoczynali Marcin Grolik i Mateusz Marzec (20/21). Najczęściej z ławki wchodzili Maciej Mas i Viktor Putin (po 10 razy).