Porażka na koniec roku

To był bodaj najsłabszy mecz w wykonaniu GKS Bełchatów w zakończonej rundzie jesiennej i przeciwko jednej z czołowych obecnie ekip Fortuna 1 Ligi taka gra nie mogła skończyć się dobrze. Wspierani przez blisko trzystu sympatyków na dwóch trybunach "Brunatni" przegrali w zamykającym rok spotkaniu 20. kolejki z Radomiakiem Radom 0:2.

Mecz zaczął się najgorzej jak się dało, bo już w 6. minucie po strzale Mateusza Michalskiego tuż zza pola karnego Daniel Niźnik mógł się lepiej zachować, tymczasem piłka po rękach wpadła do siatki. Kolejny groźny strzał był także dziełem gospodarzy, ale piłka pofrunęła nad poprzeczką. W 37. Bartosz Biel w ekwilibrystyczny sposób uderzył piłkę w polu karnym, ale ta poleciała metr nad poprzeczką. W samej końcówce Niźnik obronił bardzo trudny strzał z dystansu.

Po zmianie stron ponownie to Radomiak szybko zdobył gola, kiedy patryk Mikita wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Niźnika. Prze kolejne minuty wiele ciekawego się nie działo a zaczęły się pojawiać faule. Bełchatowianie nie potrafili poważniej zagrozić bramce rywala, choć w 63. minucie Dawid Kocyła otrzymał świetne podanie z lewego skrzydła, wygrał pozycję i został sfaulowany na linii pola karnego, ale gwizdek sędziego milczał. Jeszcze jedna godna odnotowania sytuacja boiskowa miała miejsce w 82. minucie, kiedy sędzia pokazał Emile Thiakane czerwoną kartkę po faulu na Jakubiku. Warto się będzie bliżej przyjrzeć tej sytuacji.

Radomiak był dziś lepszy, stwarzał sytuacje, nie miał słabych punktów i wygrał zasłużenie. Pytanie, co dalej z naszą drużyną.