Mamy zwycięstwo w Olsztynie!

Lepiej zacząć rundy rewanżowej się nie dało! GKS Bełchatów po raz drugi w tym sezonie pokonał Stomil Olsztyn, dzięki czemu przeskoczył rywala w tabeli. Jedynego gola w spotkaniu na Warmii strzelił Bartosz Biel po asyście Mateusza Marca.

Gol „Bielika” dał jednocześnie 600. Zwycięstwo pierwszej drużyny „Brunatnych” w rozgrywkach ligowych od 1978 roku. Po raz szósty w historii wygraliśmy ze „Stomilowcami” na ich obiekcie.

A wcale tak nie musiało się stać, bo rywale stworzyli więcej okazji do zdobycia gola a raz sędzia główny prawdopodobnie się pomylił na naszą korzyść nie odgwizdując rzutu karnego. Cóż, tydzień temu ewidentnej ręki zawodnika GKS Tychy nie zauważył inny arbiter…

W pierwszej połowie giekaesiacy wprawdzie nie oddali strzału w światło bramki, ale kilka razy stworzyli zagrożenie, głównie kontrami, które nie zostało jednak zamienione na uderzenia. Gospodarze pierwsi mogli wyjść na prowadzenie, ale w 30. minucie strzał Wiktora Biedrzyckiego zablokował…kolega z drużyny.

Po zmianie stron przez pierwszy kwadrans oglądaliśmy głównie walkę i żółte kartki i dopiero po godzinie gry mecz się bardziej ożywił. Wtedy po akcji Dawid Kocyła – Mateusz Marzec  ten ostatni oddał strzał, ale Piotr Skiba obronił. Gospodarzy odpowiadali groźnymi, ale niecelnymi uderzeniami. Szansę na pokonanie golkipera Stomilu miał z kolei Michał Kołodziejski, który uderzył głową.

Wreszcie przyszła 84. minuta i akcja rozpoczęta od wyrzutu z autu a zakończona zagraniem Marca z lewej strony pola karnego do Biela, który zdobył swojego czwartego gola w sezonie! Niedługo później zaskoczeni gospodarze pozwolili „Marcowemu” na znalezienie się sam na sam ze swoim bramkarzem, ale Skiba wygrał ten pojedynek. Podopieczni trenera Artura Derbina utrzymali korzystny rezultat i mogą już myśleć o przedostatnim spotkaniu.

ZOBACZ GOLA

W przyszłą sobotę o godz. 12:40 „Brunatni” zmierzą się na własnym stadionie z Wartą Poznań i tym pojedynkiem pożegnają z GIEKSA Areną do 2020 roku.

Stomil Olsztyn - GKS Bełchatów 0:1
Bartosz Biel 84.

Stomil: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 97. Wiktor Biedrzycki, 30. Rafał Remisz, 3. Lukáš Kubáň - 26. Eric Molloy, 31. Maciej Pałaszewski (59, 90. Waldemar Gancarczyk), 63. Wojciech Hajda, 70. Mateusz Cetnarski (67, 16. Koki Hinokio), 10. Artur Siemaszko (73, 11. Mateusz Gancarczyk) - 9. Szymon Sobczak

GKS Bełchatów: 12. Daniel Niźnik - 16. Mikołaj Grzelak, 5. Michał Kołodziejski, 21. Mariusz Magiera, 9. Krzysztof Wołkowicz - 8. Paweł Czajkowski, 19. Adrian Małachowski - 14. Bartosz Biel, 20. Mateusz Marzec (87, 7. Bartłomiej Bartosiak), 11. Émile Thiakane (77, 15. Viktor Putin) - 6. Dawid Kocyła (90, 18. Maciej Mas)

żółte kartki: Pałaszewski, Hajda, Molloy, Cetnarski, Biedrzycki - Biel