Menu
Logo
Fortuna
 

A. Derbin: Zeszło z nas ciśnienie

A. Derbin: Zeszło z nas ciśnienie

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami trenerów GKS Bełchatów i Puszczy Niepołomice po niedzielnym spotkaniu 16. kolejki Fortuna 1 Ligi, w którym "Brunatni" zwyciężyli 4:1.

Artur Derbin:

- Generalnie to nie chciałbym dzisiaj zbyt mówić a najchętniej to bym pokazał tylko w ten sposób (gest strzepywania piachu z ciała), że zeszło z nas ciśnienie. Każda seria ma swój koniec. Całkiem niedawno zespół Puszczy tez taką serię przerwał, wygrywając mecz domowy. Natomiast my do tego momentu nie mieliśmy żadnych zwycięstw po stronie spotkań wyjazdowych. Dzisiaj zagraliśmy naprawdę dobry mecz. Ta postawa spowodowała, że możemy się radować z tego sukcesu. Długo nam przyszło na to czekać, ale jak już to uczyniliśmy, to z przytupem. Podkreślę, że był to jednak niesamowicie trudny mecz. Był taki moment dla nas, przy stanie 2:1, kiedy to miałem już duże obawy, że przeciwnik nas tymi stałymi fragmentami gdzieś mocno zaskoczy. Raz mu się to udało, ale poza tym też spowodował w naszych szeregach pewien niepokój. Ale bardzo ważny moment, rzut karny i 3:1 i można było powiedzieć, że w tym momencie czuliśmy się spokojniejsi o wynik. Na dobrą sprawę wszystko nam dzisiaj sprzyjało. Każdy z zawodników zasługuje na pochwały. Żałuję tylko, że Maciek Mas nie zdobył dzisiaj swojego premierowego gola w naszym zespole. Na to przyjdzie jeszcze czas.

Tomasz Tułacz:

- Bardzo ciężko coś powiedzieć po takim meczu. Mecz zaczęliśmy podobnie jak inne w tym sezonie, tracąc bramkę już na początku, po naszej asyście. Zaczynamy źle. Pierwsi tracimy bramkę i nie potrafimy zareagować, chociaż stworzyliśmy po stałych fragmentach dwie doskonałe sytuacje, z czego przynajmniej jedna powinna zakończyć się golem i doprowadzeniem do remisu. Mówimy sobie w szatni pewne rzeczy, ustalamy i zaliczamy kolejną asystę. Ja myślę, że na tym poziomie, takie błędy jakie popełnialiśmy dzisiaj, to nie powinny się zdarzać. My raz, że zafundowaliśmy przeciwnikowi dużą pomoc przy bramkach, to dwa byliśmy nieskuteczni przy tych sytuacjach, które sami sobie stworzyliśmy. Ja jestem rozczarowany postawą mentalną, szczególnie do przerwy. Ale też popełnianiem błędów, które nie przystają zawodnikom na poziomie 1 ligi. Rozumiem, że można być zdenerwowanym, czy niepewnym w sytuacji, w której się zaczyna mecz właśnie w takich okolicznościach, już nie pierwszy raz u siebie. Ale my wszyscy jesteśmy profesjonalistami i powinniśmy od siebie oczekiwać tego, żeby umieć reagować w pewnych okolicznościach. Całkiem inaczej ten zespół wygląda, gdy pierwszy strzela gola a inaczej, gdy zbieg niepowodzeń się kumuluje.

Fot. Adrian Mielczarski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Chrobry Głogów
Chrobry
Głogów
2020-06-05
20:10
W
Zagłębie Sosnowiec
Zagłębie
Sosnowiec
2020-06-13
17:40
D
Chojniczanka Chojnice
Chojniczanka
Chojnice
2020-06-17
18:00
D

Fotogalerie

fortuna

 

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW


SPONSORZY I REKLAMODAWCY

PARTNERZY

Galeria Olimpia 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1303453