Dwa medale zapaśników w Pabianicach

W sobotę 19 października w Pabianicach zawodnicy Górniczego Klubu Sportowego "Bełchatów" walczyli w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym o Memoriał Tadeusza Wnuka. W zawodach wystąpiły między innymi ekipy z Holandii, Litwy i Ukrainy.

Medale dla GKS Bełchatów zdobyli podopieczni Mateusz Osowski w kategorii wagowej 130 kg (srebrny) oraz Jakub Zjawiński kat. wagowa 41 kg (brązowy).

Pozostali zawodnicy naszego klubu zdobyli miejsca tuż za podium. Byli to Klaudiusz Matyja kat. 97 kg, Jakub Rzepecki kat. 75kg, Tymoteusz Stemplewski kat. 57 kg, Kacper Świercz kat. 48 kg, Hubert Stachowicz kat. 44 kg. Kacper Świercz pokonał zawodnika z Ukrainy przez położenie na łopatki, ale uległ zawodnikowi z Warszawy. Podobnie Jakub Rzepecki wygrał z Ukraińcem, ale uległ zawodnikowi z PTC Pabianice.

Wynik sportowy cieszy, ale najważniejsze jest to, że nasza młodzież rozwija się prowadząc zdrowy, sportowy tryb życia. Dwóch  z naszych zawodników zostało powołanych do Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Zapaśniczego. Są to Klaudiusz Matyja i Mateusz Osowski. Trenerem ich jest Andrzej Olczyk.