Znów radość przy Sportowej!

Szósty mecz na GIEKSA Arenie i piąte zwycięstwo. Drużyna GKS Bełchatów znów wykorzystała atut własnego boiska i pokonała po trudnym boju innego beniaminka Olimpię Grudziądz 1:0. Ósmego gola w sezonie strzelił Mateusz Marzec.

Spotkanie przy Sportowej rozpoczęło się od centry Marca i próby głową Bartosza Biela. Piłka została jednak z 7. metra uderzona wprost w Łukasza Sapelę. Kwadrans później na długi rajd zdecydował się Marzec, ale jego strzał z dystansu wpadł w „koszyczek” bramkarza Olimpii. Do odnotowania są uderzenia z dalszych odległości Viktora Putina i Adriana Małachowskiego. W odpowiedzi goście poważnie zagrozili w 28. minucie, ale Paweł Lenarcik był na miejscu. W 33. minucie mieliśmy kontrowersję, kiedy w polu karnym piłka chyba dotknęła ręki jednego z grudziądzan. Pod koniec pierwszej połowy strzały oddali Maciej Mas i Putin. Na koniec to Olimpia poważnie zagroziła bramce Lenarcika, ale nasz golkiper obronił uderzenie z 11. metra.

Druga część spotkania to spora nerwówka i dużo pracy dla sędziów. Mniej były płynnej gry a więcej walki o każdą piłkę. W 59. minucie Adrian Małachowski po centrze Mariusza Magiery uderzył z bliska obok lewego słupka. Dziesięć  minut później Bartosz Biel miał swoją szansę w polu karnym, ale piłką także „poszła” obok słupka. W 71. minucie João Criciúma był bardzo blisko wyprowadzenia swojego zespołu na prowadzenie, ale piłka po strzale głową pofrunęła tuż obok prawego słupka. Sporo ożywienia w nasze szeregi przyniosło wejście Emile Thiakane, który oddał trzy groźne uderzenia a przede wszystkim uruchamiała ataki ze swojej strony. Najważniejszy moment meczu to oczywiście gol najlepszego strzelca naszego zespołu, Mateusza Marca. Piłkę w pole karne świetnie zagrał „Magic”, w powietrzu strącił ją Małachowski kierując wprost na głowę „Marcowego”, który wbił ją do siatki dając upragnione zwycięstwo „Brunatnym”.

GOL MARCA

Po tej wygranej sytuacja w tabeli nieco się poprawiła, choć należy pamiętać, że kilka spotkań 13. kolejki jeszcze przed nami.

W następną sobotę giekaesiacy zmierzą się na wyjeździe z ósmą w tabeli Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.

GKS Bełchatów - Olimpia Grudziądz 1:0
Mateusz Marzec 78.

GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 16. Mikołaj Grzelak, 3. Marcin Grolik, 21. Mariusz Magiera, 2. Mateusz Szymorek - 14. Bartosz Biel, 19. Adrian Małachowski, 13. Artur Golański, 20. Mateusz Marzec (81, 7. Bartłomiej Bartosiak), 15. Wiktor Putin (70, 11. Émile Thiakane) - 18. Maciej Mas (86, 77. Damian Warnecki).

Olimpia: 1. Łukasz Sapela - 8. Sebastian Kamiński, 6. Ariel Wawszczyk, 18. Lukáš Ďuriška, 71. Remigiusz Szywacz - 7. Omar Monterde (61, 19. Elvir Maloku), 93. Łukasz Bogusławski (64, 10. Robert Ziętarski), 44. Dominik Frelek, 23. Konrad Handzlik (69, 91. Ricky van Haaren), 9. João Criciúma - 11. Omran Haydary.

żółte kartki: Grzelak, Magiera - Szywacz, Maloku, Kamiński.

sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).
widzów: 1.450