Efektowna wygrana z Wigrami

Seria GKS Bełchatów bez zwycięstwa została przerwana w efektowny sposób. „Brunatni” pokonali w 11. kolejce Fortuna 1 Ligi Wigry Suwałki 3:0 (1:0) a to zwycięstwo mogło być nawet okazalsze.

Początek spotkanie to przewaga bełchatowian, ale bez groźnych sytuacji, poza uderzeniem piszczelem Macieja Masa obok słupka. W 15. minucie po centrze Marcina Grolika piłka wydaje się, że trafiła w rękę zawodnika Wigier. 120 sekund później po raz pierwszy groźniej zaatakowali goście, ale strzał był zbyt lekki. Niedługo później Bartosz Biel z 22 metrów uderzył piłkę obok słupka. 35. minuta to efektowna przewrotka Viktora Putina w polu karnym, ale piłka wylądowała na obrońcy. Wreszcie przyszła 45. minuta i świetna indywidualna akcja Putina, który podał piłkę do Biela, który w trudnej pozycji wcisnął futbolówkę obok słupka wigierskiej bramki.

Po zmianie stron działo się o wiele więcej, głównie dzięki ofensywnej grze „Brunatnych”.  W 52. minucie Mateusz Szymorek podał piłkę wyrzutem z autu do Marca a nasz pomocnik huknął bez przyjęcia obok lewego słupka zdobywając swojego szóstego gola w sezonie. W odpowiedzi zawodnik Wigier uderzył groźnie obok naszego słupka. Po chwili Marzec po ładnej akcji zespołu uderzył zbyt lekko w bramkarza. Następnie po dynamicznym wejściu Mateusza Szymorka „Bielik” trafił do siatki, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Potem Adrian Małachowski uderzył piłkę silnie w pole karne, Marcin Grolik trącił ją, ale bramkarz był na posterunku. Po drugiej stronie Łukasz Sosnowski silnie przymierzył z dystansu, ale Paweł Lenarcik wybił piłkę na rzut rożny. Wreszcie w 73. minucie giekaesiacy przełamali wreszcie defensywę suwalszczan, kiedy po centrze z lewej strony Putina piłkę głową do bramki skierował Marzec. Chwilę po wznowieniu gry Marzec zagrał świetnie do Biela a temu zabrakło kilku centymetrów, by piłkę z powietrza wbić do siatki. 60 sekund później bardzo dobrze dysponowany Szymorek wszedł odważnie w pole karne i uderzył obok „długiego” słupka. W 80. minucie Dawid Flaszka był bardzo blisko skutecznego strzału z czwartego metra. Na koniec efektownym strzałem z pola karnego popisał się inny zmiennik Emile Thiakane, ale bramkarz wybronił to uderzenie.

GOLE Z MECZU

Bardzo dobry występ bełchatowian i zwycięstwo dał wyjście ze strefy spadkowej. Za tydzień giekaeisacy udadzą się do Bielska-Białej na pojedynek z Podbeskidziem.

GKS Bełchatów - Wigry Suwałki 3:0
Bartosz Biel 45., Mateusz Marzec 52., 73.

GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 16. Mikołaj Grzelak, 3. Marcin Grolik, 5. Michał Kołodziejski, 2. Mateusz Szymorek - 8. Paweł Czajkowski, 19. Adrian Małachowski - 14. Bartosz Biel (82, 6. Dawid Kocyła), 20. Mateusz Marzec (76, 10. Dawid Flaszka), 15. Viktor Putin (79, 11. Émile Thiakane) - 18. Maciej Mas

Wigry: 33. Dominik Kąkolewski - 6. Grzegorz Aftyka, 34. Adrian Piekarski (46, 77. Cezary Sauczek), 4. Dawid Sołdecki, 44. Adrian Karankiewicz, 21. Konrad Matuszewski - 2. Paweł Gierach (63, 17. Oskar Furst), 22. Joel Huertas, 64. Łukasz Sosnowski (74, 8. Michał Ozga), 27. Robert Bartczak - 9. Kamil Sabiłło

żółte kartki: Czajkowski - Sołdecki.

sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).
widzów: 1.420