Z Chojnic z trzema golami

Nieudany występ ma za sobą drużyna GKS Bełchatów, która w przeniesionym do Chojnic meczu 9. kolejki Fortuna 1 Ligi przegrała z miejscową Chojniczanką 0:3 (0:2). Spotkanie przyniosło dość dużo sytuacji bramkowych, ale mało emocji.

Te bowiem opadły już po 25 minutach, podczas których gospodarze osiągneli spora przewagę udokumentowaną dwiema bramkami. Pierwsza to dzieło Oskara Paprzyckiego, który po centrze z lewego skrzydła wyprzedził wszystkich i wbił piłkę głową w prawy róg naszej bramki. Pięć minut później najlepszą sytuację stworzył Marcin Grolik, który po centrze Mariusza Magiery uderzył piłkę głową pod poprzeczkę a futbolówkę z trudem wybił na rzut rożny Radosław Janukiewicz. W 25. minucie świetne podanie za linię obrońców na gola zamienił głową Mateusz Kuzimski. Z naszych sytuacji można odnotować zablokowany strzał z dystansu Mateusza Marca i uderzenie z rzutu wolnego Bartka Bartosiaka około metra nad poprzeczką. Ostatni poważnie zaatakowali gospodarze, ale jeden z rywali posłał piłkę obok słupka bramki Pawła Lenarcika.

Po zmianie stron bełchatowianie zaprezentowali się z lepszej strony, zbudowali kilka akcji, po których zobaczyliśmy kilka groźnych centr, ale nic z nich nie wyniknęło. W 56. minucie niebezpiecznego loba Kuzimskiego wybronił "Lenti". Potem nastąpiła sekwencja sytuacji: Janukiewicz broni strzał swojego kolegi, Lenarcik broni uderzenie z bliska, Bartosiak robi o jeden zwód za dużo w polu karnym i akcja spala na panewce. W końcu przyszła 64. minuta i kapitalny strzał lewą Kuzimskiego zza "szesnastki". Pomimo wysokiego prowadzenia rywala, giekaesiacy nie spasowali i stworzyli sytuacje. Najpierw Bartosiak przegrał pojedynek sam na sam z Janukiewiczem. 180 sekund później ponownie "Bartas" znalazł się sam w świetle bramki, ale mocno przestrzelił. Chwilę później Paweł Czajkowski zbyt lekko uderzył na szóstym metrze od bramki. W 80. minucie pięknym uderzeniem z blisko 30 metrów popisał się Mikołaj Grzelak, ale piłka pofrunęła tylko obok słupka. W 89. minucie Viktor Putin w polu karnym strzelił w krótki róg, ale na posterunku był Janukiewicz.