Podział punktów na Ludowym

W meczu 8. kolejki Fortuna 1 Ligi GK Bełchatów zremisował na Stadionie Ludowym z Zagłębiem Sosnowiec 1:1 (0:0). Gola dla „Brunatnych” w piątym kolejnym spotkaniu zdobył Mateusz Marzec.

Pierwsi groźniej zaatakowali gospodarze, kiedy to w 8. minucie Fabian Piasecki uderzył piłkę głową dwa metry obok słupka GKS. W 23. minucie Mateusz Marzec pomknął lewą strona, znalazł się w polu karnym Zagłębia i uderzył, ale bramkarz rywala obronił „wypluwając” piłkę na czternasty metr, tam dopadł do niej Bartosz Biel i strzelił silnie wprost w Perdijicia. Kolejne sytuacje należały do  sosnowiczan. Lenarcik miał okazję wykazać się przy silnym strzale z dystansu, Marcin Grolik wyblokował jeden ze strzałów a w 35. minucie piłka pofrunęła obok naszego słupka. 180 sekund później Marzec uderzył z dystansu obok słupka. Chwilę później Patryk Małecki z ostrego dość kąta „pocelował” niedaleko słupka GKS. W 41. minucie Szymon Pawłowski sprawdził czujność Lenarcika. W ostatniej akcji Grolik został przy próbie przyjęcia piłki kopnięty w polu karnym Zagłębia, ale gwizdek sędziego milczał.

Niedługo po zmianie stron Piasecki bardzo groźnie główkował obok lewego słupka naszej bramki. W 61. minucie wprowadzony kilka chwil wcześniej Bartłomiej Bartosiak został sfaulowany w polu karnym rywala. „Jedenastkę” pewnym strzałem w prawy róg wykorzystał Marzec. Kolejne minuty to większe zagrożenie ze strony sosnowiczan, którzy częściej gościli wokół „szesnastki” GKS, jednak nasza obrona ze świetnym dziś Grolikiem długo wychodziła z opresji obronną ręką. Tak było do 86. minuty, kiedy to nie zostało zablokowane dośrodkowanie z prawego skrzydła a piłka przeszła przez nasze pole karne, dotarła do niepilnowanego Stanisława Biłeńkyja, który silnym uderzeniem posłał futbolówkę do siatki. Do końca spotkania Zagłębie mocniej dociskało, ale to Bartosiak miał w 86. minucie szansę na zwycięskie trafienie. Niestety uderzał w polu karnym z ostrego kąta i nie zdołał umieścić piłki w siatce.

ZOBACZCIE GOLE

Już w piątek o godz. 19:00 bełchatowianie zagrają na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Bełchatów 1:1
Stanisław Biłeńkyj 84. - Mateusz Marzec 62. (k)

Zagłębie: 23. Matko Perdijić - 16. Dawid Ryndak, 21. Tomasz Hołota, 25. Piotr Polczak, 98. Wojciech Słomka (80, 27. Rafał Grzelak) - 7. Tomasz Nawotka, 20. Jakub Sinior, 14. Filip Karbowy (58, 10. Stanisław Biłeńkyj), 8. Szymon Pawłowski, 30. Patryk Małecki (73, 11. Patryk Mularczyk) - 99. Fabian Piasecki.

GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 16. Mikołaj Grzelak, 3. Marcin Grolik, 21. Mariusz Magiera, 2. Mateusz Szymorek - 8. Paweł Czajkowski, 19. Adrian Małachowski, 14. Bartosz Biel, 20. Mateusz Marzec (83, 17. Marcin Ryszka), 9. Krzysztof Wołkowicz (58, 7. Bartłomiej Bartosiak) - 59. Karol Stanek (69, 18. Maciej Mas).

żółte kartki: Pawłowski, Ryndak - Małachowski.

sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).