Nowy Sącz znów niegościnny

Po raz czwarty pierwsza drużyna GKS Bełchatów rozgrywała ligowy mecz na stadionie w Nowym Sączu i po raz czwarty wraca stamtąd z niczym. W meczu 6. kolejki Fortuna 1 Ligi „Brunatni” ulegli „Sączersom” 1:2 (1:0).

Trzeba przyznać, że grająca systemem z trzema obrońcami Sandecja była częściej w posiadaniu piłki. Giekaesiacy już tradycyjnie grali nisko pozwalając rywalom na prowadzenie gry. W pierwszej połowie gospodarze potrafili przebić się przez naszą defensywę i stworzyć groźne sytuacje. Najpierw Grzegorz Baran głową posłał futbolówkę obok słupka bramki Pawła Lenarcika, potem Marcin Flis oddał strzał, ale z nim sobie „Lenti” poradził a później Maciej Korzym próbował piętą wpakować piłkę do siatki, ale ponownie nasz golkiper był we właściwym miejscu. Wspólny mianownik? Każdy z wymienionych zawodników grał kiedyś dla górniczego klubu. Bełchatowianie odpowiadali swoją ulubioną bronią, czyli kontratakiem. Po jednym z nich Bartek Bartosiak uderzył w boczną siatkę a w 44. minucie po świetnej akcji zespołu Krzysztof Wołkowicz zagrał z lewej strony do Mateusza Marca a pomocnik strzelił swojego trzeciego gola w sezonie.

Po zmianie stron gospodarze jeszcze mocnie przycisnęli w efekcie czego najpierw Korzym mógł strzelić gola, ale Lenarcik znów wybronił uderzenie Maćka. Paweł nie dał jednak już rady przy strzale Słowaka Michala Piter-Bučko, który wykorzystał podanie Macieja Małkowskiego. Trzeba jednak dodać, że tuż przed golem sfaulowany w polu karnym był Paweł Czajkowski… W 77. minucie wynik meczu został ustalony po tym jak z rzutu rożnego zacentrował Korzym a do piłki dopadł Baran i z bliskiej odległości wbił ją do naszej bramki.

WSZYSTKIE GOLE

Za tydzień, w niedzielę 1 września o godz. 17:00, na GIEKSA Arenie zmierzymy się z Chrobrym Głogów i będzie to ostatni domowy mecz przed trójodcinkowym „serialem” wyjazdów.

Sandecja Nowy Sącz - GKS Bełchatów 2:1
Michal Piter-Bučko 63., Grzegorz Baran 79. - Mateusz Marzec 44.

Sandecja: 1. Daniel Bielica - 9. Adrian Danek, 28. Michal Piter-Bučko, 7. Grzegorz Baran, 4. Marcin Flis, 27. Damian Chmiel (90, 34. Miłosz Kałahur) - 91. Mateusz Klichowicz (62, 37. Bartłomiej Dudzic), 10. Thiago (46, 16. Michał Walski), 13. Radosław Kanach, 8. Maciej Małkowski - 20. Maciej Korzym

GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 16. Mikołaj Grzelak, 3. Marcin Grolik, 21. Mariusz Magiera, 9. Krzysztof Wołkowicz - 7. Bartłomiej Bartosiak (68, 15. Viktor Putin), 8. Paweł Czajkowski, 13. Artur Golański, 20. Mateusz Marzec (87, 17. Marcin Ryszka), 14. Bartosz Biel - 18. Maciej Mas (57, 6. Dawid Kocyła)

żółte kartki: Klichowicz, Baran, Danek - Bartosiak, Grolik, Golański