Jest wygrana, jest wicelider!

Znów to zrobili! Trzeci mecz na GIEKSA Arenie i trzecie zwycięstwo w Fortuna 1 Lidze. GKS Bełchatów pokonał na własnym stadionie Odrę Opole 1:0 (1:0) i awansował na fotel wicelidera. Było to jednocześnie siódme ligowe zwycięstwo "Brunatnych" z rzędu na własnym stadionie.

Spotkanie przy Sportowej zgromadziło największą w sezonie publiczność, która obserwowała lepszy początek meczu w wykonaniu gości, którzy już w 1. minucie zagrozili bramce Pawła Lenarcika. Nasz golkiper poradził sobie z trudnym strzałem jednego z opolan. Przewaga Odry trwała jakiś czas a przerwała ją akcja Krzysztofa Wołkowicza, który zacentrował na Bartosza Biela, ale ten uderzył piłkę w bramkarza. W 40. minucie w polu karnym piłkę z prawej strony zagrał Mikołaj Grzelak, dotarła ona pod nogi Mateusza Marca, który po chwili, niemal jednocześnie z Bartoszem Bielem, wbił ją z bliska do siatki.

ZOBACZ GOLA

Tuż przed ostatnim gwizdkiem pierwszej części, Marzec zagrał piłkę do Bartłomieja Bartosiaka a ten niestety przegrał pojedynek z Kacprem Rosą. Było blisko!

Po zmianie stron znów to podipieczni Mariusza Rumaka mocniej zaczęli i w 50. minucie po centrze piłka o centymetry minęła lewy słupek naszej bramki. Pięć minut później "Bielik" z jedensatego metra uderzył silnie tuż nad poprzeczką! W odpowiedzi Sebastian Bonecki trafił z około 20. metra w poprzeczkę naszej bramki. 180 sekund później "Lenti" dalekim wyjściem uratował zespół przed stratą gola. Chwilę po tym Dawid Flaszka minimalnie minął się z piłką tuż przed bramką Odry. W 82. minucie po centrze "Flachy" Dawid Kocyła uderzy piłkę głową w obrońcę gości. W 87. minucie Hubert Sobol z bliska także głową sprawdza czujność Lenarcika. Po chwili Marcin Grolik ratuje głową drużynę przed dużym niebezpieczeństwem! W samej końcówce Grolik głową po rożnym przenosi piłkę nad poprzeczką Odry a po ładnej akcji Biel - Kocyła wywalczony został kolejny rzut rożny i cenne sekundy. Wynik spotkania już się nie zmienił i ekipa Artura Derbina mogła sobie doliczyć trzy "oczka"

A już w niedzielę o godz. 17:00 w ramach 6. kolejki Fortuna 1 Ligi giekaesiacy zmierzą się na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz.

GKS Bełchatów - Odra Opole 1:0
Mateusz Marzec 40.

GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 16. Mikołaj Grzelak (82, 15. Viktor Putin), 3. Marcin Grolik, 21. Mariusz Magiera, 9. Krzysztof Wołkowicz - 8. Paweł Czajkowski, 13. Artur Golański - 7. Bartłomiej Bartosiak, 20. Mateusz Marzec (68, 10. Dawid Flaszka), 14. Bartosz Biel - 18. Maciej Mas (65, 6. Dawid Kocyła).

Odra Opole: 23. Kacper Rosa - 77. Patryk Janasik, 27. Mateusz Kamiński, 3. Mateusz Wypych, 4. Adam Mesjasz - 22. Dawid Błanik (75, 9. Tomáš Mikinič), 10. Martin Adamec, 98. Mateusz Czyżycki, 14. Sebastian Bonecki (85, 18. Łukasz Winiarczyk), 17. Bartłomiej Wdowik (75, 8. Hubert Sobol) - 20. Szymon Skrzypczak.

żółte kartki: Biel, Wołkowicz, Czajkowski - Skrzypczak.

sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin).
widzów: 2.610