Młodzieżowcy dali zwycięstwo!

W meczu 3. kolejki Fortuna 1 Ligi drużyna GKS Bełchatów pokonała na GIEKSA Arenie ekipę Radomiaka Radom 3:0 (2:0). Dwa gole dla „Brunatnych” strzelili młodzieżowcy i jednocześnie wychowankowie GKS.

Rozgrywany w deszczu mecz lepiej rozpoczęli goście częściej przebywając na naszej połowie, ale to giekaesiacy pierwsi zdobyli gola. Akcja rozpoczęła się w naszym polu karnym, piłkę do Mateusza Marca podał Krzysztof Wołkowicz, a środkowy pomocnik pomknął przez ¾ boiska po czym wyłożył futbolówkę Przemysławowi Zdybowiczowi a wychowanek górniczego klubu prawą nogą wbił piłkę do siatki radomian. W 15. i 17. minucie Marzec oddaj strzały, ale oba zostały zblokowane. W 35. minucie Mikołaj Grzelak dośrodkował z prawego skrzydła, piłka minęła obrońcę i wpadła pod nogę Bartosza Biela, który wpakował futbolówkę w prawy róg. W samej końcówce Bartłomiej Bartosiak mógł „zamknąć” to spotkanie, ale w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok dalszego słupka.

Druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Dużą przewagę w posiadaniu piłki mieli radomianie, którzy oddali kilka strzałów na bramkę Pawła Lenarcika, ale albo były zblokowane albo lądowały na trybunie południowej. Obrona także świetnie radziła. W 72. minucie po centrze Wołkowicza jeden z defensorów Radomiaka skierował piłkę na własną poprzeczkę. Jedenaście minut później Mariusz Magiera uderzył z rzutu wolnego tuż nad poprzeczką bramki rywala. W 87. minucie Lenarcik obronił potężny strzał Lenadro a niedługo później Wołkowicz posłał sprzed własnej bramki długą piłkę w kierunku Dawida Kocyły, który popędził ze swojej połowy i „dowiózł” futbolówkę do pola karnego Radomiaka po czym przytomnie uderzył w „okienko”. Kapitalne zachowanie naszego młodzieżowca! To trudne spotkanie zakończyło się efektowym 3:0 i awansem w tabeli. To także pierwsza od 14 lat wygrana nad "Zielonymi".

Za tydzień giekaesiacy zagrają na wyjeździe z GKS 1962 Jastrzębie a na własnym stadionie w środę 21 sierpnia o godz. 19:00 z Odrą Opole.

GKS Bełchatów - Radomiak Radom 3:0
Przemysław Zdybowicz 9., Bartosz Biel 34., Dawid Kocyła 89.

GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 16. Mikołaj Grzelak, 3. Marcin Grolik, 21. Mariusz Magiera, 9. Krzysztof Wołkowicz - 8. Paweł Czajkowski, 13. Artur Golański 7. Bartłomiej Bartosiak (88, 15. Wiktor Putin), 20. Mateusz Marzec (70, 10. Dawid Flaszka), 14. Bartosz Biel - 59. Przemysław Zdybowicz (74, 6. Dawid Kocyła)

Radomiak: 1. Artur Haluch - 14. Damian Jakubik, 16. Mateusz Cichocki, 20. Kacper Pietrzyk (75, 97. Dominik Sokół), 33. Dawid Abramowicz - 9. Leândro, 11. Michał Kaput (46, 27. Damian Nowak), 55. Meik Karwot, 10. Rafał Makowski, 7. Mateusz Michalski (46, 77. Patryk Mikita) - 22. Maciej Górski

żółte kartki: Marzec - Górski, Cichocki, Pietrzyk, Makowski, Jakubik.

sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec).
widzów: 2.520