Z KSZO także zwycięstwo

W szóstym sparingu pierwsza drużyna "Brunatnych" pokonała na boisku nr 2 Miejskiego Centrum Sportu trzeciologowy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:0 (2:0). Tym samym bilans letnich meczów kontrolnych drużyny prowadzonej przez Artura Derbina to pięć zwycięstw i jeden remis a stosunek bramek to 10-4.

Nieco opóźnione przez gości spotkanie mocniej rozpoczęli bełchatowianie. Już w 5. minucie Przemysław Zdybowicz mógł głową pokonać bramkarza KSZO. Po chwili brutalnie sfaulowany został Viktor Putin a Mariusz Magiera uderzeniem z rzutu wolnego omal nie pokonał golkipera gości. Później szansę miał Zdybowicz, po którego uderzeniu w polu karnym i rykoszecie piłka pofrunęła nad poprzeczką. Niedługo później Bartłomiej Bartosiak oddał w ciągu kilkunastu sekund dwa strzały, ale bramkarz KSZO stał na posterunku. Gola mógł także zdobyć Mateusz Marzec, ale spudłował z 11. metra. Wreszcie praca bełchatowian została nagrodzona, kiedy Bartosiak podał lewą nogą piłkę do Zdybowicza a nasz wychowanek wpakował ją do siatki. Pod koniec pierwszej połowy Magiera ponownie z rzutu wolnego posłał piłkę tuż nad poprzeczką. Niedługo później, po rzucie wolnym, Zdybowicz brzuchem zgrywa piłkę, którą z najbliższej odległości wbija do bramki Marcin Grolik.

Po zmianie stron nie było już tylu sytuacji, choć nie można odmówić ambicji żadnej ze stron. Nawet zbyt dużej, bo jeden z zawodników z Ostrowca po dwóch żółtych kartkach musiał opuścić boisko a ucierpiał Mateusz Marzec, który musiał opuścić boisko. Wcześniej jego strzał, czy Zdybowicza został zblokowany a Olaf Hajdasz niecelnie lobował do pustej bramki. Giekaesiacy nie pozwalali rywalom na zagrożenie swojej bramce a sami często przebywali w obrębie "szesnastki" KSZO. Gola już jednak nie zdobyli i sparing zakończył się wynikiem z pierwszych 45 minut.

Od poniedziałku bełchatowianie rozpoczną przygotowania do meczu 1. kolejki Fortuna 1 Ligi ze Stomilem Olsztyn (27 lipca, godz. 19:00).

GKS Bełchatów - KSZO 1929 Ostrowiec Św. 2:0
Przemysław Zdybowicz 31., Marcin Grolik 43.

Skład GKS: Paweł Lenarcik - Mikołaj Grzelak, Marcin Grolik, Mariusz Magiera, Krzysztof Wołkowicz - Paweł Czajkowski, Artur Golański - Bartłomiej Bartosiak, Viktor Putin, Mateusz Marzec (70. Olaf Hajdasz) - Przemysław Zdybowicz